Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Prohrála v kartách vydává KanibaLOVE po částech

Martin Peška

Martin Peška

6. 4. 2009

KanibaLove, tak se jmenuje třetí album pražské kytarové skupiny Prohrála v kartách. Nejprve vyšlo v digitální podobě, následně na CD obsahujícím deset písní jako příloha časopisu, a nakonec jako dvoucédéčko.

„Album, které se sice prezentuje syrovějším kytarovým zvukem než předchozí alba, za to stejným hitovým potenciálem, provázela při vzniku nahrávky smůla,“ řekl Přemysl Štěpánek z Indies Scope Records a dodal k nahrávání desky: „Když už bylo konečně všechno připraveno, kytarista Márfi si protrhnul plíci a skončil na jednotce intenzivní péče. A když už byl po mnoha měsících fit, muselo se čekat na nový volný termín ve studiu. A když už i toto všechno nakonec klaplo, vážně onemocněl zase producent. A tak se odkládalo a odkládalo.“

Prvně bylo nové album dáno fanouškům k dispozici na konci března v digitální podobě na stránkách vydavatelství www.indies.eu, ale v klasické podobě má vyjít teprve 16. dubna jako příloha časopisu Reflex. Včetně dalších bonusů na dvou CD vyjde až v polovině května. V roli hostů se na albu objeví vokály Canny a Olga z kapely Obří Broskev, dále saxofonista Ruda Rigo, ale i sám producent Honza Šmejkal.

„Já jsem kdysi kdesi v rozhovorech po vydání alba Jaký to bude za vodou plácnul, že na rozdíl od něj bude příští deska plná milostných písní. A tahle je důkazem toho, že jsem se tomu snažil dostát, i když se to pak nějak zvrtlo. Tahle písnička je milostná, ale ta láska je taková… no k sežrání,“ vysvětlil název alba textař, kytarista a zpěvák kapely Filip Horáček.

Jedinou písní, ke které nenapsal text frontman Filip Horáček, se stala šestá skladba s názvem Čertův posel. Jejím autorem je Marek Slezák.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Prohrála v kartách vydává KanibaLOVE po částech