Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Program Rock for People 2010 se zaplňuje. Lístky jsou stále v prodeji

Redakce

Redakce

21. 4. 2010

Archive!Vstupenky!Na nesmírně bohatém programu hradeckého festivalu Rock for People přibyla nová  jména. Dav pod osmi pódii rozhoupe Morcheeba, Jello Biafra či Gallows.

Archive, Zdroj: archiv

Archive, Zdroj: archiv

Od 3. do 6. července bude plocha letiště v Hradci Králové okupována dle očekávání pořadatelů minimálně 27 tisíci hudbychtivých fanoušků. Předprodeje zatím ukazují, že loňská rekordní návštěvnost by se měla i letos pohybovat v podobných měřítkách.

>>> Koupit vstupenky zde <<<

Na své si přijdou žánrově rozdílní jedinci, protože nabídka je opravdu bohatá. K již  oznámeným punkovým jménům jako NOFX, Pipes and Pints či Visací Zámek přibude například formace Jello Biafra and the Guantanamo Schoul of Medicine, kde se hlavní postavou stal bývalý frontman buřičů Dead Kennedys.

Pořadatelé Rock for People nechali hlasovat fanoušky

A že je o pestrost žánrů postaráno dokazuje i účast rappera Trickyho. Škatulky však na tohohle multižádnového producenta a multiinstrumentalistu neplatí. Najdeme u něj punkové, rockové či hiphopové prvky, ale nebrání se ani popu.

Kolem 10% hlasujících v anketě o žánr, který by měl převažovat na Rock for People, bylo pro punk, jednou z nejžádanějších kapel se stala Rage Against the Machine. I to přimělo pořadatele pozvat skupinu Gallows, která by se měla trefit do noty oběma skupinám těchto respondentů. Jejich hardcore punková vystoupení jsou známá gejzíry energie a při jednom z nich byla hlasitost vyměřena na 123 decibelů. Tento hluk nepřekoná ani v povzdálí startující Boeing 747 či pneumatické kladivo.

S propojením elektroniky, rocku a trip-hopu se představí již patnáct let fungující formace Archive, která vystoupila nedávno i v pražském Lucerna Music Baru.

Mnohé jistě potěší návštěva popové Morcheeby, po návratu zpěvačky Skye Edwards jednoho z nejslavnějších reunionů posledních let. Zazní i u nás největší hit kapely The Rome Wasn‘t Built in a Day? Víme jistě, že na letišti uslyšíme exkluzivně nové písně z připravované desky Blood Like Lemonade. Morcheeba vystoupí až na samém konci festivalu a stane se tak sladkou třesničkou na dortu tří dnů plných skvělé muziky.

Vstupenky na festival stojí momentálně od 1 540 korun a koupit je můžete online zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Program Rock for People 2010 se zaplňuje. Lístky jsou stále v prodeji