Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Program Rock For People 2010 bude nabitý

nofxV červenci se bude v Hradci Králové tradičně konat festival Rock for People. Organizátoři festivalu potvrdili účast několika skupin. Fanoušci se tak mohou už nyní těšit na pořádný rockový nářez v podání NOFX, Skunk Anansie, Blasted Mechanism, Coheed and Cambria a Dreadzone a dalších.

Zdroj: archiv

NOFX, Zdroj: archiv

Pořádnou dávku rocku dostanou návštěvníci 16. ročníku známého festivalu ve dnech 3. až 6. července. Vše se uskuteční ve Festival Parku v Hradci Králové.

>>> Koupit vstupenky zde <<<

První skupinou, která účast přislíbila, byli kalifornští NOFX. Tato čtveřice punkerů působí už od počátku 90. let. Nutno podotknout, že od roku 1982 fungovali jako trio, poté rozšířil řady Aaron Abeyta, který je známý hlavně pod přezdívkou El Hefe. Za dobu svého působení NOFX vydali už osmnáct alb, DVD, kompilací a rarit.

Mezi jejich největší hitovky patří určitě Linoeum, Bob, The Separation of Church and Skate, Murder the Government a mnoho dalších songů, které vyšly také na dvojalbu s názvem The Greatest Songs Ever Written. To vyšlo v roce 2004 a jak už je z názvu patrné, je to souhrn největších hitů těchto punkerů, kteří mají spoustu příznivců i u nás.

Zdroj: archiv

Skunk Anansie, Zdroj: archiv

Další kapelou, která na festivalu vystoupí, je Skunk Anansie. Ke konci roku 2008 se tato čtveřice hudebníků dala znovu dohromady a v čele se zpěvačkou Skin se vrátili na hudební scénu. V listopadu loňského roku vypustili do světa album s největšími hity a přidali také tři novinky. Novou desku chystají vydat v září letošního roku. Na festivalu Rock for People by měly zaznít jejich hitovky, jakými jsou například Weak, Charity, She´s My Heroine nebo Hedonism.

Dreadzone je další skupinou, která ve Festival Parku zahraje. V hudebním showbusinessu působí více než patnáct let a za svoji éru to rozbalili na festivalech po celém světě. V jejich hudbě se spojuje reggae, taneční hudba, elektronika i folk.

Festival navštíví i američtí Coheed and Cambria. Tato kapela se pohybuje na hranici alternativního a progresivního rocku. Za patnáct let svého fungování vydali čtyři alba a pátá deska jim vyjde 13. dubna letošního roku.

Zdroj: archiv

Blasted Mechanism, Zdroj: archiv

Show plnou světelných efektů a high-techových technologií zažijí účastníci při koncertech portugalské kapely Blasted Mechanism. Tito držitelé tří Zlatých glóbů, kteří byli také třikrát nominováni na ceny MTV, vydali své zatím poslední album v loňském roce. Na desce s názvem Min dat Large se nachází spousta hitů. Mimo jiné třeba Magic Dance nebo Blast Your Mind.

Návštěvníci se mohou těšit také na skupiny Evergreen Terrace a Wisdom in Chains. Předprodej vstupenek na festival je již zahájen.

Vstupenky kupujte už nyní online zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Program Rock For People 2010 bude nabitý