Menu
TOPZINE.cz
Studium

Program Fulbright: Nové zážitky, zlepšení jazyka a studium v USA

Redakce

Redakce

14. 3. 2012

Fulbright je největší organizace poskytující stipendium na studium ve Spojených státech. Pokrývá velkou, někdy i celou, finanční část studia, která nám může velmi pomoci.

Semináře poskytují více informací

Semináře poskytují více informací, Zdroj: sxc.hu

Už je tomu 21 let, co vznikla komise Fulbright na základě dohody mezi vládami České republiky a Spojených států. Mezi jejich společný cíl patří vzdělávaní v jednotlivých oborech a s tím související podpora lidí, kteří chtějí studovat.

Březen ve znamení seminářů

Tento rok v březnu se koná řada seminářů, které celou organizaci detailně popisují. Bývají o tom, jak zvládnout studium po finanční stránce, jak si vybrat vhodnou vysokou školu nebo jak úspěšně složit jazykovou zkoušku.

V polovině měsíce března je také očekávana účast na Lingua Show v Praze, kde bude Fulbrightova komise u svého stánku představovat stipendijní programy a služby pro studenty. Následně 18. dubna proběhne veletrh amerických univerzit, kde vystoupí zástupci 14 z nich se svou prezentací studia v USA.

Stipendium téměř pro všechny

Stipendia se udělují široké vrstvě veřejnosti, ať už to jsou studenti či absolventi vysoké školy, nebo učitelé, vědci, lékaři, pracovníci s praxí aj.
Studování v USA si lze přizpůsobit podle toho, jak a co potřebujeme studovat. Může to být středoškolské studium, krátkodobý program či pracovní stáž.

Studium v USA

Studium v USA nabízí nové zážitky, Zdroj: sxc.hu

Samozřejmostí je také bakalářské studium, probíhající obvykle po dobu čtyř let. Magisterské trvá nejčastěji dva roky. I když je to navazující studium, většinou se studenti hlásí na jinou školu, než kde absolvovali bakaláře. Završující doktorské studium směřuje, stejně jako v České republice, k akademické nebo vědecké kariéře.

Čtěte také: Program Freemover. Získejte volnost při studiu v zahraničí

Přijetí k těmto studiím závisí na konkrétních školách, některé přijímací zkoušky vyžadují, jiné naopak ne. Pokud je vyžadují, mohou to být jazykové testy ověřující naši jazykovou dovednost, Testy studijních předpokladů podobající se testům u nás nebo oborové testy.

Je důležité vzít v úvahu, že stipendium nepokryje ubytování, denní výdaje, stravu atd. Avšak po pečlivém uvážení a propočítání možná nebude nic bránit tomu vyjet za Velkou louži, kde poznáme zcela novou krásu tamní kultury.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Program Fulbright: Nové zážitky, zlepšení jazyka a studium v USA