Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Program festivalu Benátská noc 2010 na Malé Skále nabídne Garyho Moora a jediný letní koncert skupiny Kabát

Ilustrační foto: atmosféra festivalu, Foto: Pavel Cizner, Topzine.czNa Malé Skále v Českém ráji vypukne v pátek 30. července hudební festival Benátská noc, který letos za účasti obvyklých českých festivalových kapel a interpretů oslaví 18 let. Ve čtvrtek 29. července se ale uskuteční takzvaný Večírek pro nedočkavce, kde se zájemci budou moci připravit na atmosféru následujících tří dnů.

Ilustrační foto: atmosféra festivalu, Foto: Pavel Cizner, Topzine.cz

Atmosféra festivalu, Foto: Pavel Cizner, Topzine.cz

Účastníci se mohou těšit například na Blue Effect, Vypsanou fixu, Toxique nebo Midi Lidi, zazpívat přijede také Dara Rolins, Ewa Farna, Tomáš Klus a další.

Hlavní českou hvězdou budou Kabáti, ze zahraničí poprvé přijede Gary Moore

Pořadatelé však zmiňují zejména rockovou skupinu Kabát. Ta totiž právě na Benátské noci odehraje svůj jediný letošní letní koncert v Čechách. Aby bylo jejich vystoupení pro fanoušky dokonalé, připravuje se pro kapelu speciální pódiová a zvuková technika. Kabáti budou mít připravené pódium v sobotu 31. července od 21 hodin 30 minut.

Vůbec poprvé do České republiky přijede irský kytarista Gary Moore, aby na zmíněném tuzemském festivalu zahrál své největší hity. Jeho příznivci tak budou mít možnost v pátek večer živě slyšet skladbu Still Got The Blues nebo The Loner.

Kompletní set Garyho Moora

1. Over the Hills and Far Away (Moore)
2. Thunder Rising (Moore/Carter)
3. Military Man (Lynott)
4. Days of Heroes (Moore)
5. Where are you now? (Moore)
6. So Far Away (Russell/Foster)
7. Empty Rooms (Moore/Carter)
8. Oh Wild One (Moore)
9. Blood of Emeralds (Moore/Carter)
10. Out in the Fields (Moore)
11. Still got the Blues (Moore)
12. Walking by myself (J Rodgers)
13. Johnny Boy (Moore/Carter)
14. Parisienne Walkways (Moore/Lynott)

Na Benátskou noc přímým spojem z Prahy

Organizátoři festivalu připravili tento rok pro návštěvníky Maloskalský express, speciální vlakovou dopravu z Prahy Libně do Malé Skály a zpět. Cena takové zpáteční jízdenky je 180 korun, za 250 korun lze pořídit VIP jízdenku, pro jejíž držitele bude připraveno občerstvení a několik dalších překvapení.

Do areálu bude tradičně zakázáno vnášet PET láhve, plechovky, skleněné nádoby, pyrotechnické předměty, videokamery a profesionální fotoaparáty. Neprofesionálními kompakty nebude tolerováno fotografování vystoupení jednotlivých účinkujících.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Program festivalu Benátská noc 2010 na Malé Skále nabídne Garyho Moora a jediný letní koncert skupiny Kabát