Menu
TOPZINE.cz
Technologie

Proč zapojit tisk samolepek do marketingové strategie?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

20. 10. 2023

Myslíte si, že reklamním tiskovinám už odzvonilo? Ale kdeže. Tisk letáků, vizitek, ale i samolepek má v marketingovém plánu stále své místo. A to jak u velkých firem, tak malých živnostníků. Poradíme vám, kde všude můžete samolepky využít, co na ně umístit a kdy se vyplatí pustit se do tvorby vlastních etiket.

Na detailech záleží. I v marketingové strategii

Při tvorbě marketingové strategie firmy zpravidla přemýšlí ve dvou rovinách. V první řadě nad propagací v online prostředí a v druhé řadě pak nad offline kampaní. Tam spadá nejčastěji tisk letáků, vizitek a jiných propagačních materiálů. Na samolepky se ale mnohdy zapomíná. To je chyba. I ty nejmenší detaily totiž rozhodují o tom, kolik lidí si vaši firmu zapamatuje.

Brand až na prvním místě

Vánoce, Nový rok nebo třeba začátek školního roku. Při těchto významných příležitostech obchodní partneři dostanou od zástupců firem velké množství dárkových předmětů. Zpětně si ale těžko vzpomenou, od koho který dostali. Samolepka jim proto lehce napoví.

Možnost vlastního tisku na samolepky oceníte proto například v momentě, kdy chystáte dárky k Vánocům pro vaše obchodní partnery. Chcete jim dát jako pozornost láhev vína, ale už se nestíháte domluvit s vinařem na natištění speciálních etiket? Samolepky s vlastním logem snadno na láhev nalepíte. Nezapomeňte se však se značkou předem domluvit.

Tisk samolepek u Profi Point4me můžete využít i u dalších předmětů, jako jsou například bloky, dárková balení čajů či svíček. Variant je nespočet.

Na samolepku můžete kromě loga přidat i krátký vzkaz – například přání krásných Vánoc či PF. Při oslavách firmy zase k logu doplníte konkrétní číslo.

Víno s vlastní etiketou. Perfektní i jako dárek

Etikety jsou skvělým způsobem, jak si obrandovat například vlastní láhve vína. Toho využijete jak v případě, že máte malé rodinné vinařství, nebo jste ve vedení velké firmy. Vlastní etikety jsou zkrátka nutností.

Další možností, jak etikety využít, je chvíle, kdy chystáte vánoční dárky pro obchodní partnery. Zkuste se například domluvit s místním vinařem či včelařem (pokud místo vína chcete darovat například med) na natisknutí speciálních etiket, kam umístíte jak své logo, tak logo druhé firmy. Můžete tak udělat dobrý skutek a podpořit místního podnikatele. Jak etikety, tak řezané samolepky můžete v různých rozměrech vytisknout u Profi Point4me.

Samolepky sedmkrát jinak

Samolepky tedy můžete perfektně využít jak pro natisknutí firemního loga, tak například pro předání důležitých informací zákazníkovi. Tím ale jejich možnosti nekončí. Kde všude najdou tyto propagační tiskoviny uplatnění?

  • Balicí materiál. Máte e-shop? Objednejte si tisk samolepky, na kterou přidáte logo firmy či krátké sdělení s poděkováním za objednávku. Nalepit ji můžete třeba na krabici.
  • Spojení obalu. Detaily rozhodují. Stylovou samolepkou můžete při balení zalepit například sáček či papír. Udělejte z rozbalování balíčku zážitek.
  • Papírové tašky. Máte papírnictví či obchod s dekoracemi? Nalepte samolepky na tašku, do které nákup zákazníkovi vkládáte. Získáte tak reklamu téměř zadarmo.
  • Kromě klasické varianty můžete samolepky využít i jako etikety na láhve, sklenice či třeba krabice.
  • Informační nálepky. Štítek s popisem či návodem k použití snadno nalepíte téměř kamkoliv.
  • Adresní štítky. Informace s adresou a kontakty se skvěle hodí například na balíky, obálky a jiné zboží.
  • Pro radost. Samolepku můžete využít i jako malou pozornost pro své zákazníky. Kromě loga můžete využít i vtipný slogan či obrázek. Mnoho lidí si totiž rádo lepí stylové samolepky například do diáře či na laptopy.

První dojem rozhoduje

Ať už si vyberete propagační samolepky s logem, nebo se pustíte do výroby etiket či informačních štítků, jsou tyto tiskoviny tou správnou volbou.

Nejjednodušším způsobem je objednat si tisk samolepek online. Takovou možnost nabízí tiskárna Profi Point4me. V jejich nabídce najdete různé typy samolepek od formátu A4 přes A6 až po DL. Bez problému si je ale můžete nechat vyrobit i ve vlastním rozměru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Proč zapojit tisk samolepek do marketingové strategie?