Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Proč muži utrácejí za hračky? Odpovíme vám

Redakce

Redakce

21. 4. 2010

Muži Suzuki

Na tuto otázku není snadná odpověď. Je to jako když se zeptáte, proč mají ženy tolik parfémů, triček a bot? Když porovnáte tyto dvě otázky a pokusíte se najít odpověď, ihned přijdete na to, v čem tkví ona záhada.

I Pagani Zonda může být zajímavou hračkou Zdroj: paganizonda.com

I Pagani Zonda může být zajímavou hračkou Zdroj: paganizonda.com

Již od zrození světa je žena považována za čarokrásnou a kouzelnou bytost. Tudíž je od ní vyžadováno, aby se o svou krásu starala a pečovala o sebe. Proto je také nad míru jasné, proč její šatník obsahuje nepřeberné množství módních hitů a kosmetických vychytávek.  Je to přirozená nutnost. Dívky a ženy mají za úkol být reprezentativní a společenské. Po boku muže svítí jako slunce za letních dnů.

Za co ale utrácejí muži?

Muži jsou kontrastně považováni za ochránce, bohémy a vůdce smečky.  Péče o ženu a starost o rodinu je daný pud. A protože jim stačí tři košile a dva páry bot, musí mít něco jiného na kompenzaci.  Že muži milují rychlá auta, je všeobecně známá věc.  Bohužel ne každý má finanční kapitál takový, aby si mohl zakoupení prvotřídního vozu dovolit.  Nastává pak tedy druhá, schůdnější varianta. Plastový model Ferrari nebo Lamborghini.

Existují však i takoví muži, které motosport příliš nezajímá. Stává se to velmi zřídka, ale i s touto variantou musíme počítat. Náhradní hračkou bývá fotbalový míč, mašinky a vláčky nebo tucet šroubováků a tisíce kusů kutilského nářadí.  Stejně tak, jako ženy potřebují serepetičky, muže láká hravost a vynalézavost.

Každý si vybere to své Zdroj: suzuki.com

Každý si vybere to své Zdroj: suzuki.com

Proč to mají muži těžší?

Není lehké neustále uklízet prach z opadající omítky a hrací drobnosti rozházené po bytě. Ale na druhou stranu, oni musí přetrpět ženské tlachání,  čančání se před zrcadlem a věčné nekončící diety, které ve většině případů končí pojídáním čokolády.  Nemá to ženská populace v něčem jednodušší? Pravděpodobně ano, ale nikdy si to nepřiznáme. Obě strany mají svá pro a proti.

Zkrátka, muži budou chlapci až do důchodu. I v šedesáti letech si budou čutat se svými vnuky na zahradě.  Ani kutilství je neopustí. Montování je pro ně druh odreagování a navíc si připadají nad míru využiti. Smysl pro zodpovědnost se u nich také neobjeví. To je ženský úkol.  Zůstanou stejně dětští a roztomilí až dokonce. Berme to s nadsázkou a humorem.

Život je plný překvapení a neopakovatelných zážitků.  A řekněme si narovinu, není muž jeden velký adrenalinový zážitek?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Proč muži utrácejí za hračky? Odpovíme vám