Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Proč byste měla poslat svého muže na pivo?

Irena Siudová

Irena Siudová

4. 3. 2011

Váš drahý se chystá na jedno a vy tiše zuříte, že místo, aby byl s vámi, jde do hospody. Nezlobte se na něj. On si jde ve skutečnosti pouze upevnit své zdraví. Nevěříte?

Foto: Vojta Herout, Topzine.cz

Pivo a chlapi k sobě zkrátka neodmyslitelně patří. Samozřejmě, pivo není jen mužskou doménou, ale co si budeme povídat, oni ho mají rádi a rozhodně si ho dopřávají častěji a s větší chutí než my ženy.

A my bychom je v tom měly podporovat! V jejich i v našem vlastním zájmu. Chcete mít doma přece zdravého jedince, no ne? A právě pivo je jedním z nejpřirozenějších způsobů jak dostat do těla spoustu vitamínu najednou.

Pivo versus voda

Říká se, že pivo je zdravější než voda. A nejeden výzkum to dokazuje. Obsahuje totiž látky, které můžou působit příznivě proti vzniku atherosklerózy, proti kornatění tepen, infarktům a srdečním mrtvicím.

Zdroj: Sxc.hu

Působí také proti vzniku ledvinových a žlučových kamenů i kožním chorobám. Pivo snižuje vysoký krevní tlak, podporuje trávení a redukuje stres. A my víme, že chlap ve stresu není nic příjemného. A to přece nechceme.

Vitamíny skupiny B, stopové prvky, minerály. Hořčík, draslík, fosfor, křemík, chlorid, zinek, kyselina listová. Ne dámy, to není složení přípravku z lékárny. To je prosím složení piva. Navíc obsahuje také antioxidanty, které snižují riziko rakoviny.

Čeští muži to vědí, a právě díky tomu zaujímáme přední místa ve statistikách zabývajících se konzumací piva. Vidíte, a vy jste si myslely, že ho nic víc než pivo nezajímá. On to ve skutečnosti dělá proto, abyste doma měla zdravého, silného a vůči stresu odolného jedince!

Pijte s  mírou

Nemám na mysli vašeho kamaráda Míru. A už vůbec ne, jestli vám k pivu koupí panáka. Ono totiž vše výše uvedené platí jen v případě, že se držíte zásady, že všeho moc škodí. Pivo totiž obsahuje v první řadě alkohol. Vím, že to víte.

Pivo jako lék, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

A proto, aby u vás nedošlo k předávkování tímto zdravým nápojem, dodržujte prosím množství, které vás zachrání před nepříjemným stavem zvaným kocovina. Muži by měli vypít alespoň jedno nebo dvě piva denně. Povinně. Doporučená denní dávka je 1 – 2 litry, tudíž ani čtyřmi pivy nic nezkazíte.

Ale více už opravdu ne. Co se týče nás žen, náš organismus odbourává alkohol pomaleji než u mužů, a proto je pro nás vhodnou denní dávkou jedno malé, maximálně velké desetistupňové pivo. Jestliže se navíc snažíte dodržovat pitný režim, tedy vypít dva až dva a půl litru vody denně, jedno pivo můžete s klidem započítat. Obsah vody v něm je totiž celých 92%.

Jak už jsem napsala, jestliže se váš muž chystá na pivo a nebude ho kombinovat s tvrdým alkoholem, měla byste ho v jeho i svém zájmu podpořit a s úsměvem ho poslat pro jeho denní dávku vitamínů. A i když řekne, že jde jen na jedno, a vy víte, že kecá, tak mu ty (maximálně) čtyři piva přejte. My přece také říkáme, že se jdeme jen podívat do obchodu s oblečením, a víme, že to tak není.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Proč byste měla poslat svého muže na pivo?