Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Klidný zimní spánek je u konce, probuďte se

Klára Brázdová

Klára Brázdová

16. 3. 2011

FOTO: Jaro už nám ťuká na dveře. Užijte si ho!Zima už pomalu ale jistě balí svoje kufry a jaro přichází. Zima vládla opravdu dlouho, a tak bude těžké vylézt z nor a zase se vrátit do té pravé jarní nalády. Jak se dostat zpět do psychické formy a zbavit se těch šílených zimních depresí? Přečtěte si pár tipů a rad.

Jaro už nám ťuká na dveře. Užijte si ho!, Zdroj: Sxc.hu

Sluníčko se každé ráno pere o modré nebe a krásný den. Zima má zkrátka už smůlu. Jak se ale rychle probudit ze zimního spánku?

První věc, kterou byste ráno měli udělat, je otevřít okno. Sice trochu mrazivé probuzení, ale zaručeně vám rozproudí krev. Neznám lepší pocit po ránu než pohled z okna na vycházející sluníčko do mrazivého rána. Snídaně je také velmi důležitá. Zapomeňte na bábovky či topinky a dopřejte si vločky nebo ovoce k ranní kávě či čerstvě vymačkaným pomerančům.

Den volna

Kdy jste si naposledy udělali volný den jen pro sebe? Strčte sešity do zásuvky a v práci si udělejte volno. Ženy si můžou konečně udělat dlouho slibovanou pleťovou masku nebo zajít ke kadeřníkovi. Nový jarní sestřih určitě rozzáří celý obličej. Muži si naopak můžou konečně stáhnout na FLASHku oblíbené písničky a dát si je do auta. Sklenička vína, pivko či kávička s dlouholetým kamarádem/kamarádkou určitě také napomůže k lepší náladě.

Pak máte konečně čas na jarní očistu vašeho pokoje nebo bytu. Vyházejte vše, co už nikdy nebudete potřebovat, umyjte si zrcadlo a kupte si novou kytku na okno.

Nemáte někdy touhu odjet někam daleko?, Zdroj: Sxc.hu

Sbalte si batoh

Je na čase zavolat kamarádům či drahé polovičce a domluvit nějaký výlet. Co takhle na nějaký zámek, do aquaparku, jen tak do přírody nebo na adrenalin vzbuzující Zorbing? Na něčem se určitě domluvíte. Pak už jen natankovat nebo si koupit jízdenku a šťastnou cestu.

Výlet dál než do kavárny za rohem vám totiž rozproudí chuť poznání. Do batohu sbalte hodně pití, foťák, na hlavu si vemte sluneční brýle a můžete vyrazit. Domů večer dorazíte příjemně unaveni, ale s pocitem, že jste si den maximálně užili.

Vytvořte si své léto

Zapojte fantazii. Co všechno pro vás znamená léto? Zajděte si do bazénu, kde se můžete vyřádit na tobogánech či relaxovat v bublinkách. Doma si můžete udělat také váš oblíbený koktejl. Hodně ovocné šťávy ve vás probudí ještě více energie.

Máte po zimě pár kilo navíc? Ne každý má čas na ranní běhání. Jak jinak rozproudit krev? Máte k dispozici několik nyní velmi žádaných tanců. Aerobic, břišní tance nebo zumba vám dodá šmrnc do vašeho těla a naopak si od vás vezme nějaké ty kalorie.

Uvolněte se

Pokud jste po té dlouhé zimě celí ztuhlí, může vám pomoci například masáž. Můžete si zajít k profesionálovi, který vám promasíruje celé tělo, a tak do jarních dnů vstoupíte odpočatí tak, jak jste si představovali. Jestliže ale nechcete chodit do masážních center, udělejte si hezký večer v pelíšku se svou drahou polovičkou. S největší pravděpodobností nebude masáž tak profesionální a účinná, zaručeně se však budete cítit příjemně.

Večerní relax

Televizní noviny už dávno běží a právě teď je na čase se v klidu hodit do pohody. Určitě ještě potřebujete prohlédnout e-maily nebo udělat ještě nějakou tu práci. K počítači si uvařte dobrý sypaný, nejlépe černý čaj, který vás hodí do klidu a pomalu připraví na spánek.

Doufám, že jsem vás dostatečně nabudila. Je totiž čas vylézt ze zimních pelechů a začít si užívat krásného jara. Nasaďte sluneční brýle a nasávejte energii ze sluníčka, po té dlouhé zimě to všichni potřebujeme.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Klidný zimní spánek je u konce, probuďte se