Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Problémy s erekcí jsou z 95 % léčitelné

Redakce

Redakce

21. 1. 2011

Pro spoustu mužů jsou problémy s erekcí velmi nepříjemnou a citlivou záležitostí. Ovšem nemají se čeho bát. Tyto problémy má každý druhý, jen málokterý muž se s tím veřejně pochlubí. Je normální, že mezi sebou se pyšní svými sexuálními dovednostmi a výkony, ale nikdo pak už nepřizná, že by v posteli selhal.

K poruchám s erekcí neboli erektilní dysfunkci (ED) dochází, když do penisu nepřitéká dostatečné množství krve či v něm krev nezůstává tak dlouho, aby mohlo dojít k pohlavnímu styku. Tyto poruchy jsou však z 95 % léčitelné. Některé trvají chvíli, jiné jsou dlouhodobé,  a v tomto případě je pak nejlepší vyhledat lékařskou pomoc. Muži si často myslí, že se problémy vyřeší samy, a nechtějí s nimi otravovat lékaře. Často je to ovšem to nejlepší, co mohou udělat nejen pro sebe, ale i pro svou partnerku.

Příčiny mohou být jak psychické, tak fyzické, a to z 80 %. Z těch fyzických to například může být onemocnění srdce, diabetes, vysoký krevní tlak nebo také Parkinsonova choroba či roztroušená skleróza. Dále se tyto potíže mohou objevit u mužů, kteří prodělali různé operace, například operaci prostaty, nebo jako vedlejší účinky léků. Psychické problémy mohou souviset se strachem ze selhání při pohlavním styku, stresem v práci apod.

Žijete s frigidním mužem? Víme, proč s vámi nechce spát

Únava a starosti

Na druhou stranu se ale často není čemu divit. Jestliže máte vážné problémy například se stavbou rodinného domu, finanční či zdravotní nesnáze, pak je normální, že na milování často nemáte čas, chuť ani náladu a nikdo vám to nemůže vyčítat. Ve stresových situacích by se erekce nedostavila ani zdravým mužům. Pokud však sledujete, že vás tyto překážky pronásledují i nadále, nebojte se navštívit odborníka.

Impotenci mužů vyřeší bylinky. Přesvědčte se!

Zlepšení erekce díky životosprávě

Cest ke zlepšení sexuálního života je hned několik. Především změna životosprávy, skoncování s kouřením a nadmírou alkoholu. Sám alkohol může ve větším množství způsobit více škod než užitku. Jestliže si myslíte, že alkohol vám pomůže k většímu uvolnění, pak máte jistě pravdu. Jenže k čemu vám bude uvolnění, když se nedostaví erekce? Alkoholické nápoje totiž způsobují nedostatečné ztopoření i těm, kteří jinak žádné problémy nemají.

Pokud máte podobná trápení, nestyďte se zeptat lékaře. Sexuolog řeší podobné problémy denno denně. On vám poradí nejlépe ze všech a váš sexuální život pak bude opět stát za to!

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Problémy s erekcí jsou z 95 % léčitelné