Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Proběhl 33. festiválek Jsem spokojenej aneb život jsou šachy v kině Aero

Redakce

Redakce

5. 12. 2010

Foto: Festival Jsem spokojenej aneb život jsou šachyV pražském kině Aero se konal už 33. ročník festivalu pantomimy, pohybu, improvizace a mluvy, tentokrát na téma Život jsou šachy. Festiválek se opět velmi povedl, jako každý rok jsem se královsky bavil.

Foto: Festival Jsem spokojenej aneb život jsou šachy

Logo k festivalu Jsem spokojenej aneb život jsou šachy Zdroj: kinoaero.cz

Postupem let se festiválek dostává do většího povědomí a v Aeru je víc a víc narváno. Když jsem se protlačil davem a našel ucházející místo, okamžitě na mě padla přátelská atmosféra, která je na festiválku všudypřítomná. Na podiu už seděli proti sobě  dva klauni a pomalými pohyby hráli imaginární šachy. Po zhasnutí světel se k nim připojil houslista a ilustroval jejich šachový souboj, který přerostl až do vtipného pohybového představení.

Živá hudební intermezza

Tím byl otevřen další festiválek a na pódium se konečně dostal několikaletý moderátor Adam Halaš, jehož hlášky nenechají ani jednu bránici v Aeru klidnou. Představil všechny soubory a vysvětlil pravidla, které je vlastně jediné, a to maximální délka do 9 minut a 20 sekund. Oznámil také, že od březnového festiválku bude tato akce už jen jednou za rok a že hudební intermezza budou už jen živá, a to v podobě klavíru a houslí. Pak už nebránilo nic tomu, aby se festiválek rozjel na plné obrátky.

Foto: Festiválek

V Aeru to žilo Zdroj: youtube.com

V první půlce mě zaujali hned první interpreti Markéta Pacovská a Petr Štěpánek s pohybově-mimickým vystoupením, spočívajícím ve zmáčknutí zvonku (podobný tomu na šachových turnajích), který vždy tomu druhému způsobil třeba pár facek nebo strašnou zimu.

Poté nastoupil Antonín Novotný s operní zpěvačkou a předvedli skvěle vypointovanou scénku se sbíráním hub. Jako poslední vystoupili Long Vehicle Circus neboli čtyři šílenci v pruhovaných pyžamech na chůdách. Tento rok jste je měli možnost vidět v televizní soutěži Česko Slovensko má talent. I když jsem je už viděl, byli pro mě na vlastní oči mnohem zábavnější.

Foto: Festiválek Jsem spokojenej...

Foto z minulých ročníků Zdroj: youtube.com

Po přestávce, na které se hlasuje o dalším tématu na budoucí festiválek, nastala druhá půlka a s ní další nášup scének. Zaujala mě až dvojice známých hereček Anna Polívková a Martha Issová, které velice vtipně a věrně ztvárnily dvě děti hrající šachy a neustále se dohadující o tom, kdo co může. Zvlášť Martha Issová mě rozesmála každou svojí hláškou, a to díky dokonalému přilnutí k roli.

Tématem pro příští rok je Ráj na Žižkově

Jako poslední vystoupil (ač málem nedorazil) Martin Zbrožek se stepující slečnou. Zábavná hudební scénka příjemně zakončila celý festiválek. Adam Halaš přidal pár posledních vtípků a vyhlásil téma na další festiválek, což bude Ráj na Žižkově. S úsměvem na tváři jsem opustil kino a rozhodně se sem v březnu podívám znovu. Přidejte se i vy!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Proběhl 33. festiválek Jsem spokojenej aneb život jsou šachy v kině Aero