Menu
TOPZINE.cz
Divadelní festivaly v ČR 2023

ProART: Festival zve milovníky tance, zpěvu, herectví i fotografie

Redakce

Redakce

29. 5. 2014

ProART je mezinárodní festival plný tanečních, pěveckých, hereckých, hudebních a fotografických workshopů. V jeho večerním programu se představí pedagogové dílen, pořádající ProART Company, ale i další hosté. To vše v Brně a v Praze poslední dva týdny v červenci.

FOTO: ProART Company

Irene Bauer a Martin Dvořák, tanečníci Proart Company, zatančí v rámci večerního programu.
Zdroj: ProART

Téma letošního festivalu je Tělo jako hlas – Slovo jako obraz. „Naší výzvou je projevit názor, smysl či emoce pouze za pomocí uměleckých obrazů, tvořených slovem, znějících hlasem, pohybujících se naším tělem,“ vysvětlují tvůrci.

V Brně si účastníci mohou zatančit balet s Irene Bauer, protáhnout se při józe s uměleckým šéfem festivalu Martinem Dvořákem, okusit modernu s Mirkou Prokešovou nebo poznat, co to je moderna Kibbutz s izraelským pedagogem Eranem Gisinem.

FOTO: Alena Pajasová

Alena Pajasová, výkonná ředitelka festivalu a tanečnice ProART Company povede v Brně tanec pro začátečníky.

Hudebníci si také přijdou na své. Richard Pohl nabízí klavírní lekce a Graffovo kvarteto se podělí o zkušenosti s hrou na smyčcové nástroje.

Tradičně ProART pořádá searching projekty, intenzivní workshopy, jejichž spojením vzniká ojedinělé představení pro veřejnost. Neil Paris z Velké Británie povede searching projekt tanečního a pohybového divadla a Kamila Valůšková, herečka HaDivadla, má na starosti herecký projekt.

Novinkou letošního jedenáctého ročníku jsou masterclass, tedy mistrovské lekce. V Brně je povede Iva Bittová, zpěvačka, houslistka, skladatelka a skvělá improvizátorka. V Praze potom Bára Basiková, výrazná osobnost české populární hudby a Adam Plachetka, jeden z nejžádanějších českých operních pěvců.

V Praze si také můžete zatančit partnering či modernu s Žigou Jerebem ze Slovinska, contemporary s Gabrielem Wongem z Malajsie nebo si zaimprovizovat s tanečnicí a choreografkou Leonie Wahl.

Fotoworkshop zde povede Paul Leclaire, divadelní a taneční fotograf a pedagog fotoworkshopů firmy CANON.

Ani v Praze nebudou chybět searching projekty. O herecký se postará Lucie Ferenzová, režisérka a dramaturgyně Divadla Na zábradlí a o taneční Eva Klimáčková, slovenská tanečnice, pedagožka a choreografka.

Tento výčet je ovšem jen ochutnávkou toho všeho, co letošní ProART Festival chystá. Pro více informací navštivte stránku www.proart-festival.cz .

Brno: 19. – 26. července 2014
Praha: 26. července – 3. srpna 2014

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

ProART: Festival zve milovníky tance, zpěvu, herectví i fotografie