Pro Nine Inch Nails natočil nový surrealistický videoklip David Lynch

Ještě před vydáním osmé studiové desky vypustila do světa americká skupina Nine Inch Nails videoklip k první písni. Klip ke skladbě Came Back Haunted režíroval světoznámý režisér David Lynch (Městečko Twin Peaks, Mulholland Drive, Sloní muž).

FOTO: Nine Inch Nails
Nine Inch Nails. Zdroj: Universal Music

Stejně jako celá Lynchova tvorba je i tento klip děsivě zvláštní. Frontman kapely Trent Reznor ovšem s režisérem spolupracoval již dříve. Podílel se na soundtracku k jeho filmu Lost Highway, kde se mimo jiné objevila píseň The Perfect Drug od těchto amerických rockerů.

Album Hesitation Marks vyjde 3. září, a naváže tak na pět let starou desku The Slip. Obsahovat bude čtrnáct skladeb a kromě klasického CD vyjde i na vinylu. Na desce se podílel i baskytarista Pino Palladino, který často hrával s The Who nebo Fleetwood Mac. Na podzim vyjede skupina na dlouhé turné po Americe a v příštím roce by se měla ukázat i v Evropě.

Začátkem června oznámil konec v kapele kytarista Adrian Belew a před ním i basista Eric Avery. Multiinstrumentalista Trent Reznor, jenž kapelu roku 1988 založil, je tak jediným stálým členem. Problémy s drogami zavinily jeho destruktivní chování na podiu, ale i přesto je inspirující osobností. Vliv Reznora přirovnal zpěvák David Bowie ke kapele The Velvet Underground.

The YouTube ID of 1RN6pT3zL44#at=235 is invalid.
Pro Nine Inch Nails natočil nový surrealistický videoklip David Lynch
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*