Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Pro Nine Inch Nails natočil nový surrealistický videoklip David Lynch

Redakce

Redakce

1. 7. 2013

Ještě před vydáním osmé studiové desky vypustila do světa americká skupina Nine Inch Nails videoklip k první písni. Klip ke skladbě Came Back Haunted režíroval světoznámý režisér David Lynch (Městečko Twin Peaks, Mulholland Drive, Sloní muž).

FOTO: Nine Inch Nails

Nine Inch Nails. Zdroj: Universal Music

Stejně jako celá Lynchova tvorba je i tento klip děsivě zvláštní. Frontman kapely Trent Reznor ovšem s režisérem spolupracoval již dříve. Podílel se na soundtracku k jeho filmu Lost Highway, kde se mimo jiné objevila píseň The Perfect Drug od těchto amerických rockerů.

Album Hesitation Marks vyjde 3. září, a naváže tak na pět let starou desku The Slip. Obsahovat bude čtrnáct skladeb a kromě klasického CD vyjde i na vinylu. Na desce se podílel i baskytarista Pino Palladino, který často hrával s The Who nebo Fleetwood Mac. Na podzim vyjede skupina na dlouhé turné po Americe a v příštím roce by se měla ukázat i v Evropě.

Začátkem června oznámil konec v kapele kytarista Adrian Belew a před ním i basista Eric Avery. Multiinstrumentalista Trent Reznor, jenž kapelu roku 1988 založil, je tak jediným stálým členem. Problémy s drogami zavinily jeho destruktivní chování na podiu, ale i přesto je inspirující osobností. Vliv Reznora přirovnal zpěvák David Bowie ke kapele The Velvet Underground.

The YouTube ID of 1RN6pT3zL44#at=235 is invalid.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pro Nine Inch Nails natočil nový surrealistický videoklip David Lynch