Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Pro festival United Islands vyrostou na Vltavě nové ostrovy

Petra Duhajská

Petra Duhajská

28. 12. 2010

V roce 2011 proběhne již osmý ročník stále úspěšnějšího festivalu United Islands of Prague. Organizátoři si pro návštěvníky přichystali několik novinek – festival se rozroste co se prostoru i šíře programu týká. Hudba zaplaví centrum Prahy ve dnech 23. až 25. června 2011. Co se ani tento rok nemění, je výše vstupného – Ostrovy budou opět přístupné veřejnosti zdarma.

FOTO: United Islands

Osmý ročník ostrovního festivalu opět přiláká desetitisíce návštěvníků, Zdroj: archiv festivalu

Festival United Islands bude stavět v příštím roce na Vltavě dva nové pontonové ostrovy. Akce se také rozšiřuje o pomyslný ostrov, další hlavní scénu na zahradě polského velvyslanectví. Termín festivalu zůstává stejný, tedy poslední víkend v červnu, který předchází letním prázdninám. Příští rok připadají United Islands na čtvrtek, pátek a sobotu, která se jistě protáhne až do nedělního rána, 23. až 25. června.

„Rozšiřujeme festival přirozeně každý rok podle návštěvnosti z předchozího ročníku tak, abychom udrželi pro diváky program, služby a prostor v dostatečné kvalitě, která odpovídá městskému hudebnímu festivalu v centru Prahy. Nechceme fronty, nechceme, aby se diváci někde mačkali, chceme jim přinést kvalitní hudební zážitky,“ vysvětlil důvody pro rozšiřování festivalu jeho ředitel Martin Voňka.

Pořadatelé chystají i bohatý nehudební program

United Islands také přicházejí s novým nehudebním programem a přidávají několik menších hudebních a divadelních scén. Zajištěno bude nově i kino nebo například literární kavárna, ve které se představí někteří držitelé nominace na cenu Magnesia Litera.

United Islands 2011 v bodech:

100 kapel z 15 zemí
5 hlavních scén na 4 ostrovech (Slovanský, Dětský, Střelecký, Kampa) a v jedné zahradě (Polské velvyslanectví)
2 pontonové ostrovy
několik vedlejších nehudebních scén na Janáčkově nábřeží, Mostě Legií, na Kampě a dalších místech
20 klubů
2 afterparty

Více informací najdete na: www.unitedislands.cz

„Rádi bychom otevřeli nový prostor směrem od hlavních hudebních scén dál na Kampě až ke Karlovu mostu a budeme pokračovat i směrem ke stanici metra Malostranská. Umožní nám to jednak propojení se scénou na zahradě polské ambasády a pak taky překřížíme hlavní turistickou tepnu Karlův most. Věříme, že turisty máme čím zaujmout,“ popsal cíle Jakub Vedral ze společnosti Art Prometheus, která organizuje nehudební program.

Pořadatelé spolupracují i se společností Opona o.p.s., která chystá u příležitosti výročí zrušení Varšavské smlouvy a odchodu sovětských vojsk z našeho území tzv. Týden svobody, jehož se United Islands stanou přirozeným a zábavným vyvrcholením.

Festival United Islands si získal v posledních třech letech roli tradičního, městského, hudebního festivalu v Praze a patří mezi nejznámější hudební akce v republice. Vloni ho navštívilo přes 30 000 diváků. Festival tak potvrdil pozici největší hudební akce v metropoli. Dramaturg David Gaydečka prozradil, že letos se organizátoři hodlají více soustředit na propagaci v zahraničí, a dodal: „Plánujeme proto na příští rok také online streaming hlavních scén a internetovou kampaň zaměřenou nejen na Čechy ale i na zahraničí.“

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pro festival United Islands vyrostou na Vltavě nové ostrovy