Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Oblíbené přívěsky na klíče i mobil

Přívěsky, ať už na klíče, kabelku, mobil či batoh, jsou dnes pořád v oblibě, a to jak u žen, tak u mužů. Z velkého množství a druhů, které dnes můžeme najít na trhu, si každý může pro sebe vybrat ten pravý, charakteristický.

Přívěsky na klíče, Zdroj: monsoon.co.uk

Tradice přívěsků sahá již dávno do minulosti. I pravěcí lidé přívěsky nosívali, ale spíše na šatech a byly tvořeny zejména z kůže nebo kostí zvířat. Že mohou lidé přívěsky nosit i na klíčích, na to přišli přibližně ve středověku, kdy na klíče věšely zvonečky a různá cinkátka, která sloužila k tomu, aby klíče nebyly odcizeny.

Dnes si přívěsky dáváme na klíče, tašky, batohy a mobily, převážně pro radost a ozdobení. Sortiment je natolik veliký, že občas strávíme v obchodě notnou chvíli, nežli se rozhodneme, jaký máme zakoupit. Přívěsky se nám nabízejí dokonce v různých stylech, takže si můžeme pořídit luxusní, dřevěné, metalové, hadrové, plastové, a to pěkně ulítlé či konzervativnější. Jsou skvělým dárkem pro druhé i pro své vlastní potěšení.

Přívěsky - dárkové balení, Zdroj: daisy-days.com

Nejoblíbenější druhy:

Pro některé ,Kofoláčci, které známe z televizní reklamy na onen lahodný mok, pro jiné ,voodoo panenky, které jsou známé svou magickou silou, patří dnes mezi nejčastější přívěsky. Tento oblíbený druh má skvělý, jedinečný a neobyčejný design, 100% ruční výrobu z bavlněné příze. A jeho historie sahá do Thajska, kde první druhy začali vyrábět vysokoškoláci, postavičky se staly natolik populárními, že jejich výroba pokračuje dodnes a bude pokračovat i nadále.

Přívěsky - Voodoo panenky, Zdroj: actionmatic.com

Mezi luxusní přívěsky musíme zařadit přívěsky Swarovski aneb Swarovski element. Jsou to komponenty z křišťálu Swarovski, které jsou vyráběné speciální technologií. O těchto přívěscích a špercích vám nemusím jistě vyprávět, stačí se podívat – z jejich krásy doslova přechází zrak. Zakladatel této metody byl pan Daniel Swarovski, učil se brusičem a měl nesmírný cit pro krásu. Také sem patří přívěsky od drahých módních značek.

Přívěsky D&G, Swarovski, Zdroj: zappos.com, ecrater.com

Přívěsky z plastu, kovu, chromu s logem automobilové značky. Jedná se o přívěsky, kterým holdují především pánové. Je to jako u žen, sladíme botičky a kabelku, a pánové místo botiček a kabelky slaďují auto a přívěsek se značkou onoho auta. A samozřejmě stále oblíbenými přívěsky, zejména mezi Čechy, jsou ty, jež zároveň poslouží jako otvírák na pivo.

Už jste se rozhodli, který si pořídíte, pokud ho již nemáte? Ale pozor – pěkně do stylu a barvy!

Přívěsky pro pány, Zdroj: gpf1shop.com, bonanzle.com

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Oblíbené přívěsky na klíče i mobil