Menu
TOPZINE.cz
Architektura a stavitelství

Přístřešek pro auto nebo garáž: co má větší cenu?

Přístřešek pro auto nebo garáž? To je dilema, které může zamotat hlavu. Poradíme vám, co je třeba zvážit před konečným rozhodnutím.

Přístřešek pro auto nebo garáž

Zdroj: elements.envato.com

Přístřešek pro auto je (nejen) levnější

Přístřešek pro auto si při troše zručnosti můžete postavit sami. Vyberete si jednu ze skládaček, pořídíte si pracovné odevy a pustíte se do skládání. Po několika hodinách budete za svou tvrdou práci odměněni kvalitním přístřeškem pro auto, který ochrání váš vůz před povětrnostními vlivy. Výhody přístřešku pro auto jsou zřejmé – rychlost a snadná montáž, malé nároky na prostor a v neposlední řadě cena. Realizace přístřešku pro auto váš rozpočet příliš nezatíží.

Přístřešek pro auto nebo garáž

Zdroj: elements.envato.com

Garáž nabízí větší pohodlí

Mít místo v garáži je stále považováno za luxus. Váš vůz bude dokonale chráněn před povětrnostními vlivy, získáte užitečný úložný prostor a v zimě se můžete těšit, že nebudete muset škrábat okna. Výhody jsou tedy zřejmé – více prostoru, větší pohodlí a lepší ochrana.

Hlavní nevýhodou však je, že je poměrně obtížné ji postavit, zejména pokud garáž nebyla součástí projektu a je třeba ji dostavět. Na garáž je samozřejmě třeba vynaložit mnohem více peněz než na kůlnu a nezapomeňte na moderné garážové brány a dvere, které se stanou její nezbytnou součástí.

Přístřešek pro auto nebo garáž

Zdroj: elements.envato.com

Vyberte si podle své konkrétní situace

Neexistuje jednoznačná odpověď, které řešení je lepší, protože vždy záleží na konkrétních podmínkách a situaci. Přístřešek pro auto může být skvělým řešením, pokud nemáte kde zaparkovat druhé nebo třetí auto v rodině a nechcete ho nechávat zaparkované před domem. Lze ji použít i v případě, že nemáte místo na stavbu garáže. Garáž, stejně jako výstavba terás do záhrady, vyžaduje dostatek prostoru, a proto je nejlepší, když se s nimi počítá již v počátečních fázích projektu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Přístřešek pro auto nebo garáž: co má větší cenu?