×
TOPZINE.cz

Přírodní barvy na vlasy, které si můžete vyrobit doma!

Foto: Petra Prokopová, Topzine.cz

Máte už dost chemického barvení vlasů? Nechcete si ničit vlasy chemickými přípravky, či dokonce riskovat alergickou reakci? Dejte šanci přírodě a vyrobte si vlastní, ryze domácí prostředek! Podívejte se, jak je to jednoduché!

Zdroj: Tereza Korcová

Počítejte ale s tím, že výsledné zabarvení vlasů nebude nijak rychlé a nijak výrazné. Je lepší vycházet z přirozené barvy vlasů a těmito přírodními prostředky postupně a pomalu směřovat k požadovanému cíli. Vaše vlasy budou zdravější, bohatší a zářivější!

Pro blondýnky:

Umyjte si vlasy běžným způsobem. Na umyté vlhké vlasy naneste šťávu ze tří citrónů a nechejte chvíli působit. Na závěr vlasy dobře propláchněte silným odvarem z heřmánku. Je možné také vlasy namáčet přímo do velmi silného heřmánkového odvaru, který bude mít sytě žlutou až oranžovou barvu. Tato procedura vám zaručeně zesvětlí vlasy a budou se vám nádherně lesknout.

Pro zesvětlení vlasů se také doporučuje pobyt na přímém slunci. Pokud si ještě k tomu nanesete na vlasy patřičné množství citronové šťávy smíchané s vodkou, úspěch je zaručen.

Zdroj: Petra Prokopová, Topzine.cz

Pro brunetky:

Spařte si dubovou kůru, koupejte v ní své vlasy. Podtrhnou vaši přirozenou barvu, anebo vám je ještě ztmaví. Další dobrou volbou je odvar ze skořápek vlašských ořechů, který vám zaručí tmavý odstín vašich vlasů.

Pro zrzky:

Jednoznačnou volbou je Henna, která se dle odstínů dá použít na obarvení jakýchkoli vlasů, od světlých až po tmavé. Ale pozor! Vždy je ztmavuje, není možné s ní vlasy zesvětlit! Použití je napsáno na každé krabičce, nejčastěji rozmícháte prášek v horké vodě a směs aplikujete na vlasy, kde ji necháte klidně i několik hodin působit. Kromě patřičného zabarvení, které také závisí na tom, jak dlouho Hennu na vlasech necháte působit, dodá vašim vlasům i spoustu vitamínů a jiných cenných látek a krásně vám vlasy zregeneruje. Tvrdým oříškem je však důkladné vymytí Henny z vlasů po jejím použití.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..