Menu
TOPZINE.cz
Krása

Přírodní barvy na vlasy, které si můžete vyrobit doma!

Taťána Kročková

Taťána Kročková

22. 11. 2010

Máte už dost chemického barvení vlasů? Nechcete si ničit vlasy chemickými přípravky, či dokonce riskovat alergickou reakci? Dejte šanci přírodě a vyrobte si vlastní, ryze domácí prostředek! Podívejte se, jak je to jednoduché!

Zdroj: Tereza Korcová

Počítejte ale s tím, že výsledné zabarvení vlasů nebude nijak rychlé a nijak výrazné. Je lepší vycházet z přirozené barvy vlasů a těmito přírodními prostředky postupně a pomalu směřovat k požadovanému cíli. Vaše vlasy budou zdravější, bohatší a zářivější!

Pro blondýnky:

Umyjte si vlasy běžným způsobem. Na umyté vlhké vlasy naneste šťávu ze tří citrónů a nechejte chvíli působit. Na závěr vlasy dobře propláchněte silným odvarem z heřmánku. Je možné také vlasy namáčet přímo do velmi silného heřmánkového odvaru, který bude mít sytě žlutou až oranžovou barvu. Tato procedura vám zaručeně zesvětlí vlasy a budou se vám nádherně lesknout.

Pro zesvětlení vlasů se také doporučuje pobyt na přímém slunci. Pokud si ještě k tomu nanesete na vlasy patřičné množství citronové šťávy smíchané s vodkou, úspěch je zaručen.

Zdroj: Petra Prokopová, Topzine.cz

Pro brunetky:

Spařte si dubovou kůru, koupejte v ní své vlasy. Podtrhnou vaši přirozenou barvu, anebo vám je ještě ztmaví. Další dobrou volbou je odvar ze skořápek vlašských ořechů, který vám zaručí tmavý odstín vašich vlasů.

Pro zrzky:

Jednoznačnou volbou je Henna, která se dle odstínů dá použít na obarvení jakýchkoli vlasů, od světlých až po tmavé. Ale pozor! Vždy je ztmavuje, není možné s ní vlasy zesvětlit! Použití je napsáno na každé krabičce, nejčastěji rozmícháte prášek v horké vodě a směs aplikujete na vlasy, kde ji necháte klidně i několik hodin působit. Kromě patřičného zabarvení, které také závisí na tom, jak dlouho Hennu na vlasech necháte působit, dodá vašim vlasům i spoustu vitamínů a jiných cenných látek a krásně vám vlasy zregeneruje. Tvrdým oříškem je však důkladné vymytí Henny z vlasů po jejím použití.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Právě čtete

Přírodní barvy na vlasy, které si můžete vyrobit doma!