Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Připravit, pozor, start! Horkýže Slíže vyrážejí na turné!

Horkyze_Slize_konference09_1Čeští fanoušci slovenské hudební formace Horkýže Slíže po delší odmlce opět dostanou pořádnou porci humoru, narážek a dvojsmyslů. 1. října vychází v digitální podobě nové album pojmenované 54 dole hlavou a k té příležitosti se o pět dní později chystají na turné po České republice.

Horkýže Slíže, Zdroj: Archív

Horkýže Slíže, Zdroj: Archív

Název desky je prý jedna z mnoha milostných poloh popsaných ve starověké indické Kámasútře. Jak ale původně vznikl? „Trochu jsme si hráli s čísly,“ řekl na tiskové konferenci frontman kapely Kuko. „Vzali jsme první písmena každého slova našeho jména, tedy H a S, a obrátili je hlavou dolů. To evokuje 5 a 4. Takže 54 dole hlavou. Pak nás napadla Kámasútra a tak jsme celou tu desku jeli v tomhle duchu.“

Kromě alba se Horkýže Slíže chystají na velkolepé T-music tour, jež zahájí 6. října v Ostravě. Jedná se o jejich zatím největší koncertní šňůru, v České republice na podzim odehrají sedm velkých vystoupení, celkem se však u nás předvedou pětadvacetkrát. Na svou domácí půdu se chystají až na jaře.

Vstupenky jsou k zakoupení v předprodeji v síti Ticketstream za symbolickou částku 140 korun, je ale možné je zaplatit i on-line a obdržet tak lístek formou SMS na mobilní telefon.

T-Music Horkýže Slíže tour

6. 10. Ostrava – Garage

7. 10. Brno – Bobycentrum

8. 10. Olomouc -Sidia

14. 10. Plzeň – Šeříkova

15. 10. Č. Budějovice – Bazilika

16. 10. Pardubice – Abc

21. 10. Praha – Incheba Arena

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Připravit, pozor, start! Horkýže Slíže vyrážejí na turné!