Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Připomeňte si výročí vzniku první detektivky

Simona Köhlerová

Simona Köhlerová

17. 4. 2011

FOTO: Hercule Poirot

Neuvěřitelných 170 let uplynulo od vzniku prvního detektivního příběhu, který podle mnohých nebyl doposud překonán, nechte se nalákat na literární večer konaný k této příležitosti. V nabídce jsme mysleli i na srdeční záležitosti a zveme vás na EKG.

FOTO: Hercule Poirot

Slavný detektiv Hercule Poirota, Zdroj: distributor filmu

Literárně hudební kabaret EKG Igora Malijevského a Jaroslava Rudiše bude 18. a 19. dubna vždy od 20 hodin věnován Lásce a Fifince. Autoři pozvali do pražského Divadla Archa (Na Poříčí 26, Praha 1) Bobíka, Fifinku, básníka Víta Janotu, prozaika Karla Kunu, Myšpulína, Pinďu a další hosty. Hrát bude art-punková skupina Papírový panenky. EKG se zaměřuje na živou literaturu a hlásí se k vědomému přehlížení hranic mezi žánry a generacemi.

Souvislosti mezi pravidly a chůzí po dvou nohách

Literární večer s názvem Vražda!!! anebo Detektivky ve světle aktuálních statistických propočtů se koná u příležitosti výročí vzniku povídky E. A. Poea Vraždy v ulici Morgue. Během večera vystoupí milovníci detektivních příběhů, kteří svou zálibu mnohdy proměnili v poslání či zaměstnání. Těšit se můžete například na spisovatelku Innu Rottovou nebo herce Jiřího Ornesta. Pokud jste příznivci detektivek, přijďte ve středu od 18 hodin do Městské knihovny (Oddělení pro děti a mládež, Mariánské náměstí 1/98, Praha 1).

Neméně zajímavé je i zaměření poslední pozvánky. Ve čtvrtek 21. dubna máte možnost se na přednášce Jaroslava Peregrina dozvědět, k čemu nám mohou být v životě platná pravidla. Zajímavé závěry k tomuto tématu profesor Peregrin pronese v rámci představení své nové knihy Člověk a pravidla. Na přednášku se můžete vypravit na 16. hodinu do hlavní budovy Filosofické fakulty UK (nám. Jana Palacha 2, Praha 1, místnost 104).

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Připomeňte si výročí vzniku první detektivky