Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Připomeneme si 128. výročí narození Franze Kafky

Simona Köhlerová

Simona Köhlerová

26. 6. 2011

Franz KafkaPokud se vám hlavou honí plno nevyřešených otázek z oblasti vědy, lékařství či kultury, máte jedinečnou příležitost je položit kapacitám ve jmenovaných oborech, a to dokonce v jediném dni na veřejné diskuzi pořádané v rámci festivalu Oslavy Prahy. Zároveň se můžete zúčastnit setkání u příležitosti narození Franze Kafky nebo křtu básnické sbírky Ondřeje Holubce.

FOTO: Franz Kafka

Franz Kafka, Zdroj: commons.wikimedia.org

U příležitosti 128. výročí narození  Franze Kafky vás Společnost Franze Kafky zve na setkání u pomníku spisovatele v  Dušní ulici. Oslava se odehraje 1. července v 11 hodin. Výročí Kafkova narození spadá přesně až na neděli, protože spisovatel se narodil 3. července 1883. V rámci pátečního vzpomínkového setkání u bronzové plastiky z roku 2003 budete mít možnost si v předstihu připomenout narození jednoho z nejinovativnějších spisovatelů přelomu 19. a 20. století.

Český výběr v knihovně

Český výběr není alternativou legendární hudební skupiny, ale setkáním s významnými českými  kapacitami v sále Městské knihovny (Mariánské náměstí 1/98, Praha 1), které se koná 2. července mezi 11. a 18. hodinou. Budete mít možnost se otevřeně bavit s předními českými historiky, urbanisty, lékaři, filozofy a vědci, špičkami v jednotlivých oborech. Akce se koná v rámci festivalu Oslavy Prahy.

U příležitosti vydání nového čísla časopisu Psí víno vystoupí 28. června mimo jiné Ondřej Holubec a pokřtí svou novou sbírku Vady na kráse. Sbírka vyjde právě jako příloha Psího vína 56. Těšit se můžete i na další literární ochutnávky, které jsou součástí aktuálního vydání časopisu. O hudební složku večera konaného v Krásných ztrátách (Náprstkova 10, Praha 1) se postarají Zwei!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Připomeneme si 128. výročí narození Franze Kafky