Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Princezna Diana pobuřuje Cannes. V novém filmu jsou fotografie z její smrti!

Redakce

Redakce

15. 5. 2011

Nový film režiséra Keitha Allana o smrti princezny Diany vyvolává pobouření. Neklid vzbuzuje fakt, že se ve snímku objeví kontroverzní fotografie z okamžiků princezniny smrti. Film bude uveden na festivalu v Cannes, který začal 11. května.

Princezna Diana před královskou svatbou, Zdroj: youtube.com

Film dokumentuje následky událostí děsivé autonehody, při které přišla o život britská princezna Diana. Světově známá představitelka královské rodiny zemřela společně se svým partnerem Dodim Fayedem a s řidičem Henrim Paulem v noci 31. srpna 1997. Pozdější vyšetřování ukázalo, že nehodu způsobila nedbalá jízda řidiče Paula.

Allanův film zveřejní několik fotografií samotného pokusu o záchranu života Lady Di. Tyto obrazy prý Anglie nikdy nespatřila. Právě jejich odhalení v tomto novém dokumentu pobouřilo otce zemřelého Dodiho – Mohameda Al-Fayeda. Mohamed si moc dobře uvědomoval, že náhodní diváci mohli pořídit fotografie a následně je pak použít. Doufal však, že je neukáží veřejnosti. Proto se dožadoval tvůrců, aby snímky nepoužili.

Tvůrci se však zveřejnění nebrání. Dokonce se obhajují, že fotografie z nehody byly již zveřejněny po celém světě. Dodávají, že dokumenty objevili v archivu jednoho italského magazínu a také na internetu, kde jsou volně přístupné. Mluvčí filmu doslova říká: ,,Nepublikujeme nic, co by celý svět už neviděl.“

Náhlý a tragický konec Diany vyvolal celosvětový smutek. Zemřela se svým milencem Dodim Al-Fayedem ve Francii. Ten společně s řidičem zemřel hned na místě, Lady Di byla vážně poraněna a uvězněná pod troskami auta. Po osvobození ze sutin ji záchranáři převezli do nemocnice, ale doktoři museli po několika hodinách operace konstatovat smrt. Její srdce bylo přemístěno z levé na pravou stranu hrudníku a měla rozřízlou plicní tepnu.

Každoročně se koná tribunál, při němž se vzpomíná na tuto výjimečnou ženu, která byla nejen matkou následníků britského trůnu, ale která se angažovala v několika charitativních akcích a pomáhala nemocným pod záštitou Červeného kříže.

Allanův dokument jistě přivede do Cannes hodně diváků, ale jejich počet bude omezený. Film se totiž bude promítat  jen v rámci uzavřené produkce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Princezna Diana pobuřuje Cannes. V novém filmu jsou fotografie z její smrti!