Menu
TOPZINE.cz
Kosmetika a líčení

Přinášíme vám rozhovor s kosmetickou poradkyní o podzimních trendech

FOTO: Make-up sadaNedávno jsem se sešla s mojí dlouholetou kamarádkou a bývalou kolegyní z práce na kávě a s příjemným překvapením jsem zjistila, že působí i jako kosmetická poradkyně u firmy Mary Kay. Řekla jsem si, že spojím příjemné s užitečným a zjistím pár nových tipů na podzimní líčení.

FOTO: Make-up sada

Make-up sada, Zdroj: beaute.it

Na úvod bych vám ráda představila slečnu Veroniku Minaříkovou a firmu Mary Kay. Pro ty, kteří firmu neznají, podám krátké informace. Firma Mary Kay je jednou z největších kosmetických společností zabývajících se přímým prodejem pleťové a dekorativní kosmetiky.

Dnes je zastoupena ve více než 35 zemích světa a pracuje pro ni více než 2 000 000 nezávislých kosmetických poradkyň. Firmu založila paní Mary Kay Ash v roce 1963. Firma nabízí kosmetické přípravky pro péči o pleť, tělo, dekorativní kosmetiku a parfémy. Můžete si je zakoupit prostřednictvím vyškolených nezávislých kosmetických poradkyň.

FOTO: Make-up

Make-up, Zdroj: vouchercodes.co.uk

A teď k trendům podzimního líčení:

Co make-up, co nám poradíš?

Make-up používáme vždy v odstínu své pleti. Nikdy ne tmavší, ani světlejší. A to platí nejenom o podzimním líčení. Měl by se používat v tenkých vrstvách. Chceme přece vypadat krásně a přirozeně, ne jako kdybychom měli masku. Tu si milé dámy schovejte na Halloween :)

FOTO: Tvářenky

Tvářenky, Zdroj: topshop.com

A co tvářenka? Ano, či ne?

Tvářenku bych doporučovala každé ženě, dodává tváři totiž osvěžující nádech. A vypadáme potom i zdravěji. Ale pozor! I tady platí přirozenost především.

A jaké barvičky nám doporučíš na podzim?

Podzimní příroda bývá plná barev, a proto se jich nebojme i my. Že skončilo léto neznamená, že budeme vypadat jako šedé myšky. Barvami podzimu jsou odstíny zlaté, zelené a fialové. Vždy se snažte dodržovat sladěnost oblečení s očními stíny. Nebojte se i barvy kombinovat, jen musíte vědět, jaký jste barevný typ, protože ne každému sluší všechno.

FOTO: Oční stíny

Oční stíny, Zdroj: topshop.com

Samozřejmě i při očním make-upu platí zásadní pravidlo: méně je někdy více. Tmavší odstíny používáme vždy na vnitřní víčko a světlejší na vnější víčko, barvy musí přirozeně přecházet ve světlejší tón až do ztracena. Tím dosáhneme přirozenějšího efektu.

Černá řasenka je nepostradatelnou třešničkou na dortu líčení. Však dámy, slepené řasy od častých nánosů už nejsou vůbec sexy, pozor na to.

FOTO: Rtěnka, konturovací tužka a lesky

Rtěnka, konturovací tužka a lesky, Zdroj: topshop.com

A co takhle rtěnka a konturka, dáme je také do podzimní kolekce?

Rtěnku bych na podzim moc nedoporučovala, spíše jen ochranný balzám na rty nebo lesk.  Ale to záleží na každé z vás, co vám více vyhovuje. Při nanášení rtěnky však nezapomínejme nanést konturovací tužku na rty. VŽDY ve stejném odstínu, jako je rtěnka, ne světlejší, ne tmavší.

Co také mnohé z vás asi neví, je to, že konturka nám hlavně slouží pro to, aby udržela tvar rtů. A aby se nám rtěnka nerozpíjela. V žádném případě se nepokoušejte konturkou rty zvětšit. Budete vypadat jako Angelina Jolie a Mike Jagger dohromady.

Dámy, přejeme vám příjemný podzim plný barev.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Přinášíme vám rozhovor s kosmetickou poradkyní o podzimních trendech