Menu
TOPZINE.cz
Módní trendy

Přinášíme vám módní oblečení zimních trendů, inspirujte se

Petra Červená

Petra Červená

20. 12. 2010

FOTO: Kožešinové oblečení Zima je všude, kam dohlédnete, a mráz zaleze i tam, kam by se nikdy dostat neměl. V takových dnech a týdnech se nikomu příliš nechce vyrazit do ulic. A každou chladnou procházku se většina z nás snaží zkrátit na minimum. Nejlépe je zabalit se od hlavy až po paty do teplé kožešiny, pro ochránce zvířat pak do umělé.

FOTO: Kožešinové oblečení

Kožešinové oblečení, Zdroj: Orsay.com

Kožešina je i přes sílící protesty aktivistů oblíbenou návrhářskou kratochvílí. Chanel použil kožešinu nejen na kabáty, ale i boty a kalhoty, díky čemuž modelky připomínaly medvědice, těsně před krutou smrtí vyhladověním. Ale i přes momentální Lagerfeldovo kožešinové pobláznění, nese kolekce podle vlněných kostýmků a šatů stále ten charakteristický chanelovský rukopis.

FOTO: Zimní móda 2010

Zimní móda, Zdroj: C&A

Temné barvy bílé zimy

Města se perou se sněhovou nadílkou a mnohé z nás zase s touhou po sytých barvách. Ta ale záhadně rychle ustupuje všudypřítomným tmavým odstínům. Návrháři letošní zimní sezóně nadiktovali převážně temné barvy, které se snaží kompenzovat nápadnými střihy. Takže z pestrých barev můžeme volit mezi růžovou, červenou a tyrkysovou. Ze světlých pak především krémovou a béžovou.

FOTO: Zimní móda

Zimní móda 2010 v krémové, šedé, bílé, černé a fialové barvě, Zdroj: Orsay.com

Inspirace Haute couture

Modelky, předvádějící zhmotněné představy více či méně excentrických návrhářů, nechtěně, nejen svými kamennými tvářemi, vyzývají k návratu mnohem více inspirativních českých návrhářů. Jako příklad dobře poslouží šedý model Marca Jacobse, který působí dojmem, že inspiraci hledal u své babičky ve skříni. Ovšem další modely bohatě vynahradí jeden malý přehmat, byť se jako většina návrhářů haute couture pro zimu 2010 držel černé, holubí šedi, krémové a bílé.

FOTO: Zimní móda

Zimní móda 2010 v krémové, šedé, bílé, černé a fialové barvě, Zdroj: Orsay.com

Propletená Prada

Ani Prada nijak zvlášť barevně nevybočuje. Až tedy na pár okouzlujících záblesků medové, žluté a vínové. Z celé kolekce dýchá nostalgie šedesátých let, krátkých vypasovaných kabátků nebo áčkových minisukní. Změnil se jen materiál v podobě vlny, pleteniny, kůže a kožešiny. Důraz klade Prada na odlišné detaily a jednoduchost. Čokoládovo-medové šaty s nepravidelnou kostkou působí jako právě se líhnoucí oslnivý motýl. Každý model byl navíc doplněn o vzorované punčocháče nebo podkolenky.

FOTO: Zimní móda 2010

Návraty do minulosti

Albino si oblíbil střihy šedesátých let a protlačil k nim barvy posledních zimních sezón. Oblíbenou kombinaci velbloudí, černé a šedivé si hýčkal pro modely, ve kterých důležitou roli hrály nůžky.  Proč se obtěžovat s rozparky na úzké sukni, když ji můžete lehce rozstříhat? To Dolce&Gabbana nepropadají prvoplánovému okouzlení jemně zaprášených minulých let. Žijí a tvoří v přítomnosti.

FOTO: Retro móda

Návrat do módní minulosti, Zdroj: New Yorker

Pryč se zimou

Jako jedni z mála propašovali do své kolekce i několik málo výraznějších barev. Především nechali zvířata usnout zimním spánkem a ignorovali všeobecný zájem o kožešinu. Místo toho působí jejich kolekce jako tiché vyhlášení války zimním měsícům. V saténových šatech od Dolce&Gabbany by sice každá zazářila, ale také brzo umrzla. A co teprve v průsvitných krajkových šatech, ve kterých by bylo nejpříjemněji leda doma v posteli.

FOTO: Zimní móda 2010

Sukně, tílka, kraťasy a satén se nenosí jen v létě, Zdroj: C&A.com

Osmdesátky útočí

FOTO: TIQE - Model od Petry BalvínovéTo Hussein Chalayan se vyloženě vyžívá v osmdesátých letech, jejichž nevkus dotáhl k samému vrcholu. Ovšem tím by se mu nepodařilo nikoho šokovat. O což se pravidelně snaží od nezapomenutelné kolekce roku 2000, ve které se modelky oblékaly do rozebíratelného nábytku nebo naopak ze sebe svlékly kupříkladu malý konferenční stolek. I když to už není takové terno, stále vyvolává mnohé diskuse o hranici umění, nositelnosti a vkusu.

Pryč s haute couture

Česká móda mladých začínajících návrhářek a návrhářů je leckdy mnohem jiskřivější a dynamičtější než mnohé slavné módní domy. Nebojí se vyjádřit své touhy a tvoří často z radosti a zápalu pro módu. Jejich prvotní vizí není vidina tučných bankovních kont. Ono se ani dost dobře nedá dopředu vypočítat, co bude a co nebude mít úspěch. Chladný kalkul je smrtí pro umělecké duše.

FOTO: kolekce Barevné metamorfózy

Kolekce Barevné metamorfózy, Zdroj: veronikabenesova.cz

Móda je o hravosti, o touze svádět, o sebevyjádření nebo naopak o zmateném hledání a nacházení čehosi navíc. Móda má tolik směrů, tvarů a stylů, že není možné nenajít si pro sebe to pravé. Tak proč se držet diktátu módních návrhářů, když milujete barvy. Najděte si to své pravé například u La femme MiMi, Yaxi Taxi, Jany Minaříkové nebo elegantní modely Veroniky Benešové či TIQE.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Přinášíme vám módní oblečení zimních trendů, inspirujte se