Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Přímými lety do exotiky již nyní. Poleťte s námi

Eva Chytková

Eva Chytková

8. 11. 2010

Zimní období se blíží a někteří již chystají dovolenou do teplých krajů. Ke zpříjemnění cestování tento týden začíná letošní sezóna přímých charterových letů do exotických krajin. Bude se nově létat do 12 zemí, například do Vietnamu či Jamajky.

FOTO: Jamajka

Jamajka, Zdroj: wikimedia.org

Přímé charterové lety jsou záležitostí pouze období od podzimu do jara, kdy je poptávka exotických zemí velmi žádaná. Historicky první přímý charterový let, týkající se České republiky, proběhl v roce 2000, a to z ČR do Thajska.

Nábídka stálých destinací a k tomu ještě dvě nové

Hlavní sezónu exotických dovolených v zimě letos vyplní země jako Kuba, Dominikánská republika, Thajsko, Keňa, Mexiko, Venezuela, Kapverdy, Kostarika, Zanzibar a Salvador. Oproti loňské nabídce z okruhu zemí vypadla Kolumbie, ale naopak přibyly Jamajka a Vietnam. Země se určují dle oblíbenosti turistů. Vloni byly nejnavštěvovanějšími zeměmi Thajsko, které si nenechalo ujít 26 tisíc turistů, dále pak Kuba a Dominikánská republika.

Dokonce i ušetříte

Novinkou letošní sezóny je i nový způsob letání. Nebude se létat velkým strojem s dálkovým doletem bez mezipřistání, ale menším letadlem s mezipřistáním pro natankování. Díky tomuto způsobu se sníží náklady na cestování, což znamená i levnější ceny zájezdů. Letošní ceny se pohybují od 19 tisíc korun (např. na Kapverdské ostrovy) maximálně do 40 tisíc korun na osobu do všech oblastí.

Minulý rok vycestovalo charterovými přímými lety do exotiky asi 100 tisíc obyvatel České republiky, z toho zhruba polovina s cestovní kanceláří.

Informace poskytl Tomio Okamura, viceprezident a mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur – AČCKA.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Přímými lety do exotiky již nyní. Poleťte s námi