Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Primal Scream hlásí padla. Poslechněte si první singl z nového alba

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

19. 3. 2013

Skotská formace Primal Scream má hotové nové album. Pozvali si na něj kolegy z My Bloody Valentine či Led Zeppelin. Novinka vyjde v květnu, první song už si ale můžeme poslechnout nyní.

Nové album Primal Scream Zdroj: EMI Music

Nové album Primal Scream Zdroj: EMI Music

Album dostalo název More Light  a vychází po pětileté odmlce. Ve studiu na kapelu dohlížel producent David Holmes, jehož skladby známe ze snímku Dannyho parťáci. Novinka se na pultech obchodů objeví 6. května, zatím ji reprezentuje song 2013, který najdete pod článkem. Další singl It´s Alright, It´s OK bychom měli uslyšet v rádiích příští týden.

Primal Scream si na album pozvali kolegy, o kterých bylo v nedávné době po letech dost slyšet. V písni Elimination Blues se o vokály postaral Robert Plant, někdejší zpěvák Led Zeppelin, jejichž reunionový koncert jste mohli na podzim vidět v kině. Na desce hostuje také Kevin Shields z irských My Bloody Valentine, kteří letos oznámili comeback po mnoha letech a s novou deskou sklízí značný úspěch.

Dědicové veselého Manchesteru

Skotští Primal Scream  se proslavili hlavně albem Screamadelica z roku 1991. Vzešli z britské scény 80. a 90. let, kdy to zejména na severu Anglie po hudební stránce vřelo novými nápady. Místní klubová scéna byla vyhlášená mícháním elektronické hudby a kytarového rocku, ale také pestrým nočním životem a velkou spotřebou drog.

Centrem dění byl tehdy Manchester, podle kterého dostal nový hudební styl jméno Madchester. Z dalších zástupců jmenujme  Happy Mondays, kteří více tíhli k taneční muzice, nebo kytaroví Stone Roses, jejichž loňské zmrtvýchvstání vyvolalo nejen v Anglii slušnou euforii.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Primal Scream hlásí padla. Poslechněte si první singl z nového alba