Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Příjměte pozvání na večery českých velikánů Arnošta Goldflama a Vladimíra Holana

Redakce

Redakce

30. 1. 2011

FOTO: Arnošt GoldflamZima se přehoupla do dalšího měsíce a my přinášíme tipy pro zahřátí duše. U povídek Arnošta Goldflama se jistě pobavíte, nenapodobitelné verše Vladimíra Holana vás rozněžní a autorka Jenny Nowak vám prozradí, jak se stát Čarodějkou snadno a rychle a nechá vás nahlédnout do světa kouzel.

FOTO: Arnošt Goldflam

Pohádkový dědeček Arnošt Goldflam, Foto: Kateřina Ciborová, Topzine.cz

Autorské čtení Arnošta Goldflama je zárukou příjemně stráveného podvečera. Známý režisér, herec, dramatik a spisovatel, který letos oslaví pětašedesáté narozeniny, představí svůj pořad s názvem Povídky o tátovi v úterý 1. února v 18 hodin ve Společnosti Franze Kafky (Široká 14, Praha 1 ) Nenechte si ujít tohoto fenomenálního umělce.

Je libo poezie nebo spíš kouzla?

Divadlo Orfeus srdečně zve na večer věnovaný velikánovi české poezie Vladimíru Holanovi. Představení nese název Dva příběhy (Návrat a Martin z Orle, řečený Suchoruký) a bude se skládat z básnických příběhů rozšířených o skicu básníkova lidského portrétu načrtnutou výběrem novinářských rozhovorů z let 1955, 1961 a 1963. Na řadu přijde i část rukopisného záznamu básníkova vyprávění a vzpomínky Jana Halase, jemuž byl Holan kmotrem.  Večer se bude konat ve středu 2. února od 19 hodin v sekci Kryté divadlo.

Čarodějkou snadno a rychle je název nové knihy Jenny Nowak. Beseda s autorkou a křest knihy se bude konat v prostorách kavárny Paláce knih Neoluxor na Václavském náměstí ve středu 2. února od 16 hodin. Autorka bude spolu se svým hostem Tomášem Kargerem povídat o nové knize a také se pokusí spolu s magickou esencí lásky nějakou tu pravou lásku přivolat. Nenechte si ujít kouzelné odpoledne, kde všechny hosty čeká také soutěž.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Příjměte pozvání na večery českých velikánů Arnošta Goldflama a Vladimíra Holana