Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Příjemné posezení v Brně: Caffé Tripoli

Eva Mácová

Eva Mácová

17. 6. 2010

Brno nabízí svým návštěvníkům spoustu různých podniků k posezení. Některé jsou dražší, jiné levnější. Jedny mají pohodlné sedačky, v druhých dlouho sedět nevydržíte. Caffé Tripoli se zdá být příjemnou kombinací výše jmenovaných. Navíc doslova pár metrů od centra.

Caffé Tripoli, Foto: Eva Mácová, Topzine.cz

Když někoho budete chtít pozvat na oficiální schůzku někam, kde je dost lidí, ale zase ne extra moc, a kam se dá pohodlně dojít, ale není to hned vedle nádraží, Tripoli na Starobrněnské ulici bude ta správná volba. A to i v případě, že chcete jen chvíli posedět s kamarády.

Běžný městský ruch vedlejší ulice

Ulice nad Zelným trhem je sice v létě poměrně živá, a fakt, že naproti kavárně je Velký Špalíček, tomu moc nepřidá, na druhou stranu jste zde ještě pořád více schovaní než třeba ve Vaňkovce.

Interiér kavárny, Foto: Eva Mácová, Topzine.cz

Záleží na vás, zda si sednete rovnou ven na zahrádku, která má z ulice schodek eliminovaný dřevěným nájezdem zřejmě pro kočárky či vozíčkáře, nebo zvolíte prostory podniku samotného.

Ač se to nezdá, je uvnitř docela dost místa. Spousta stolečků a rádoby nekuřácký prostor. Bohužel narozdíl od některých plně kuřáckých restaurací odtud odejdete ovoňaní. Snad je to tím, že v Tripoli nikdy nesedíte sami.

Á propos sezení! Zákazníci mají k dispozici nejen široký výběr stolečků pro různé počty osob, ale najdou se tu i pohodlné sedačky a temná zákoutí, kde splynete s okolím a nebude vás nikdo šmírovat.

Palačinky, Foto: Denisa Bémová

Vyberou si i vybíraví

Nabídka kávy, nápojů, vín a jiných dobrůtek k pití je takřka neomezená. Museli byste být hodně rozmazlení, abyste si nevybrali vůbec nic. S jídlem místní lístek nezůstává o nic víc pozadu. Těstovinami, palačinkami, saláty a podobnými lahůdkami se to v něm jenom hemží. A jako dezert vám místní obsluha jistě velmi ráda naservíruje některý z nádherných dortíků vystavených v chladicím boxu.

Zahrádka Caffé Tripoli, Foto: Eva Mácová, Topzine.cz

Malý detail, který zákazníka může trošku rozhodit, je bezpečnostní kamera. Tedy pravděpodobně více kamer. To nevím, opravdu jsem neběhala po prostoru a nehledala je. Na druhou stranu… divíte se jim?

Proto se v zájmu svých nefotogenických kolegů chovejte slušně nejen v této příjemné kavárně.

www.tripoli.cz
ADRESA:
Starobrněnská 1
602 00 Brno
OTEVÍRACÍ DOBA:
Po-Čt: 8.00 – 23.00
Pá: 8.00 – 01.00
So: 9.00 – 01.00
Ne: 11.00 – 23.00
BEZBARIÉROVÝ PŘÍSTUP:
Ano
NEKUŘÁCKÁ ČÁST:
Ano
TIP NA JÍDLO A PITÍ:
Palačinka se zmrzlinou, ovocem, marmeládou,
šlehačkou a čokoládou (ovoce dle výběru) 75,-
HODNOCENÍ:
Jídlo: 4**** Obsluha: 4**** Atmosféra: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Příjemné posezení v Brně: Caffé Tripoli