Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Příjemné chvíle strávené v MHD. Nevěříte? V Miláně ví jak na to!

Redakce

Redakce

11. 2. 2011

Veřejnou dopravou se denně přepravují miliony pasažérů. Běžný člověk dobu strávenou v prostředcích veřejné dopravy stráví poslechem hudby, četbou knih a časopisů nebo pozorováním rozmanitostí okolí. Přinesou změnu revoluční tramvaje z Milána?

FOTO: Sauna v tramvaji

První sauna v tramvaji na světě, Zdroj: odditycentral.com

Každodenní jízda tramvají, autobusem či vlakem se pro obyčejného cestujícího stává rutinou ve chvílích, kdy jde jako dítě poprvé do školy, kdy nastupuje jako nový zaměstnanec do práce. Jízda se tak po velmi krátké době stává spíše depresivní a stresující, kdy v nás nejednou vyvolá obavy, zda přijdeme do školy, do práce či na schůzku včas.

Milánská společnost QC Termemilano přichází s pokrokovou myšlenkou, která se snaží vyvrátit veškeré negativní asociace spojené s cestováním veřejnou dopravou. Horké uhlíky, dřevěné lavičky a nádherná okolní krajina. Na první pohled klasický vagon řekli byste. Zevnitř přesto sálá pohoda, klid a v hlavní roli relaxace. Sedíte v první sauně na světě vymodelované uvnitř tramvaje.

Přestože tramvaj stojí na vlastních kolejích, nikam nevedou. A tak zůstane tato vychytávka nejspíš i nadále uprostřed relaxačního spa centra ve světoznámém městě módy, Miláně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Příjemné chvíle strávené v MHD. Nevěříte? V Miláně ví jak na to!