Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Přijďte se podívat na vernisáž fotografií hudbě oddaných dvounohých psů

Simona Köhlerová

Simona Köhlerová

31. 1. 2011

Foto: Čokovoko

Klubová hudební scéna je minoritní záležitostí a přízvisko česká na kvantitě nepřidá. Jak je to ale s kvalitou? K hodnocení se minulý rok odhodlali autoři knihy Zde jsou psi. O fotografickou část projektu se postarali Adam Holý a Dušan Tománek, kteří nyní na vlastní výstavě prezentují fotografie, které se do knihy nevešly.

Foto: Čokovoko

Brněnská kapela Čokovoko, která je prezentovaná v knižní části projektu, Zdroj: cokovoko.cz

Zmíněné odhodlání všech autorů projektu Zde jsou psi bylo opravdu na místě, protože snaha podchytit jedinečnost mnohdy hrdých nekomerčních hudebních projektů skrze úplně odlišná média byl velký oříšek, na kterém si leckdo mohl vylomit zub. To, že projekt vytahující na slunce (nebo alespoň pod blesky fotoaparátů) nenapravitelně bledé tváře účastníků klubových akcí přetekl přes formát knihy a našel si cestu i k výstavní prezentaci, ukazuje velkou pestrost a zajímavost zkoumaných vzorků.

Rozmanitost na úkor kvantity

Po pár měsících máme tedy další příležitost seznámit se s imagí lidí, kteří propadli určitému hudebnímu žánru a svůj výběr ještě více zúžili na kapely, se kterými se mohou setkávat naživo. Jak tento těsný kontakt ovlivňuje vizuální sebeprezentaci hudebníků a jak formuje vzhled jejich nadšených fanoušků? Jak se liší z hlediska žánrů a místa svého působení? Spojité nádoby hudby a vizuální podoby klubové scény na českém písečku zkoumali v rámci přípravy zmiňované knihy Zde jsou psi fotografové Adam Holý za kapely a Dušan Tománek za jejich fanoušky.

Přijďte porovnat, kdo si dá víc záležet na svém vzhledu. Jsou to emocemi nabití fanoušci, nebo ti, co jsou zdrojem jejich image? Zveme vás na vernisáž, která se koná 1. února od devatenácti hodin v prostoru Klubovny 2. patro (Dlouhá 37, Praha 1). Zážitky ze synestetického vnímání nemusí být výsadou pouze návštěvníků koncertů. Vernisáž totiž bude doprovázet jeden ze psů v knize DJ Smack, takže budete mít jedinečnou možnost alespoň trochu se namočit do té temnější stránky své osoby a cítit se blaženě jako pes.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Přijďte se podívat na vernisáž fotografií hudbě oddaných dvounohých psů