Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Přijďte se do Aera a Světozoru podívat na britské divadlo

David Mičke

David Mičke

24. 1. 2011

Král LearV rámci projektu NT live jsou v evropských kinech vysílány divadelní představení, a to živě, přímo z divadel v Anglii. Dvě z těch vyvolených kin jsou Světozor s žižkovským Aerem. Do aera zavítá 3. února Shakespearův Král Lear.

Hamlet

Být či nebýt?                                                                Zdroj: nationaltheatre.org.uk

Projekt, v rámci kterého jsou na starý kontinent přenášeny živé přenosy z anglických divadel, funguje pod taktovkou dramaturgie Národního divadla Londýn. Ta před sezónou vybere nejvýznačnější představení, a ty se pak vysílají v rámci NT live.

Jde určitě o záležitost, která si zaslouží pozornost. Už kvůli tomu, že nám Anglie dala Shakespeara. Už to je známka toho, že se bavíme o koutu světa, v němž divadelní tvorba tvoří podstatnou část kultury. Kdo by odolal příležitosti, kdy se jí může tolik přiblížit?

NT live se stává tradicí

V probíhající sezóně všechny fajnšmekry už potěšila hra Mizející číslo, vysílaná z Plymouthu, Hamlet nebo muzikál Fela!. Nejbližším představením je Klár Lear, po Hamletovi další z Shakespearových mistrovských kousků.V rámci projektu byla tedy nastolena trochu klasičtější linka.

Klár Lear

Sir Derek Jacobi je král Lear                               Zdroj:nationaltheatre.org.uk

Další představení, na které se můžete těšit v březnu, je Frankenstein, kterého zrežíroval oscarový režisér Danny Boyle (Milionář z chatrče, 28 dní poté). Dále je na programu Višňový sad.

HD inscenace

Přenosy jsou samozřejmě v originálním znění. Zároveň s českými i anglickými titulky. A to všechno v High Definition kvalitě. Jejich trvání dosahuje zhruba 3,5 hodiny s přestávkou.

Podrobnější informace na www.aerofilms.cz/ntlive.

Program NT live

03.02 2011  Král Lear  (Světozor)

17.03 2011  Frankenstein  (Aero)

30.06. 2011 Višnový sad    (Aero)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Přijďte se do Aera a Světozoru podívat na britské divadlo