Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Národní divadlo zve na jedinečnou noční prohlídku Nové scény

Redakce

Redakce

19. 3. 2010

nova_scenaAnatomie Nové scény je název netradičního komponovaného večera na téma historie a architektury Nové scény. Přednášky pro širokou i odbornou veřejnost a následnou diskuzi s odborníky zakončí netradiční noční prohlídka této v pořadí již čtvrté scény Národního divadla v Praze.

Zdroj: Mapy.cz

Zdroj: Mapy.cz

V rámci programu, který se uskuteční v úterý 23. března,  proběhne také vyhlášení výsledků ideové architektonické soutěže Changing the face, probíhající od podzimu loňského roku.  Hledá se návrh nového pláště budovy Nové scény, který by (zatím pouze teoreticky) nahradil stávající socialistické skleněné obrazovky architekta Karla Pragera.

O historii a architektuře této budovy budou přednášet odborníci na moderní architekturu Richard Biegel, který připomene historický vývoj tohoto místa v letech 1918-1983, a architektka Radomíra Sedláková, která představí příspěvek věnovaný budově Nové scény v širším kontextu díla architekta Karla Pragera. Závěrem opět vystoupí Richard Biegel, který tentokrát posluchače seznámí s projektem dostavby Národního divadla od architekta Pavla Kupky. Po přednáškách bude následovat diskuze za účasti přednášejících, architekta Pavla Kupky a profesora Rostislava Šváchy.

Foto: Lukáš Žentel

Foto: Lukáš Žentel

Večer bude moderovate Vladimir 518, rapper, vizuální umělec a zastánce tvorby kontroverzního architekta Karla Pragera, autora budovy Nové scény.

Celý program bude zakončen nevšední noční  komentovanou prohlídkou budovy Nové scény.

Anatomie Nové scény

23. března 2010, 19.30

Nová scéna Národního divadla, Národní 4

Vstupenky v ceně 50 Kč jsou v prodeji v pokladně Nové scény Národního divadla (Národní 4) a v pokladnách Národního divadla (Ostrovní 1 a Ovocný trh 6).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Národní divadlo zve na jedinečnou noční prohlídku Nové scény