Menu
TOPZINE.cz
Sport

Přijďte fandit na MS juniorů ve veslování

Redakce

Redakce

25. 7. 2010

FOTO: Vesla repreBaví vás fandit českým reprezentantům? Rádi se vyzdobíte českými vlaječkami a poskakujete v kotli? Pak je tu pro vás skvělá příležitost. Letos se u nás pořádá mistrovství světa juniorů ve veslování.

FOTO: Vesla repre

Ilustrační foto, Zdroj: Topzine.cz

Koná se od 5. do 8. 8. 2010 na vodním kanále v Račicích nedaleko Štětí (asi 55 km od Prahy). Závodů se zúčastní 1020 závodníků včetně doprovodu (trenéři, osobní maséři, řidiči) z 53 zemí světa. Největší výprava přijede z Německa s 92 členy. Závodníkům je většinou 16 – 18 let. Českou republiku reprezentují veslaři na všech posádkách: skif, dvojskif, čtyřka párová, dvojka, čtyřka nepárová bez kormidelníka, čtyřka nepárová s kormidelníkem (jen kluci) a osma s kormidelníkem.

Program

Čtvrtek rozjížďky 9:30 – 15:30
Pátek opravné jízdy a čtvrtfinále 9:30 – 12:20
Sobota semifinále a finále 10:00 – 15:30
Neděle finále 9:30 – 15:15

V sobotu a neděli je vstupné 50,- Kč na osobu na den. Předchozí dny je vstup zdarma. V blízkosti areálu je parkoviště, kde zaplatíte také 50,- Kč za automobil za den.

Abyste neměli problém s hledáním volného místa pro své auto (jelikož bude asi dost plno), doporučuji jet vlakem nejlépe z Prahy do zastávky Hněvice. Z vlakové stanice do sportovního areálu Račice je to asi 2 km pěšky.

FOTO: Račice mapa

Mapa Račic (šipka=tribuna), Zdroj: Topzine.cz

Pro diváky

V cíli závodiště je umístěna tribuna, odkud budete moci pohodlně fandit. Celý závod k tomu uvidíte na velké plazmové televizi. V blízkosti areálu také najdete stánky s veslařskými suvenýry (náušnice, řetízky, pásky), sportovním oblečením a občerstvením. Zakoupit si můžete i tričko se znakem MS a jmény všech závodníků. Zboží však kromě jídla a pití platíte v eurech.

Pokud bude teplé a slunečné počasí, doporučuji vám si vzít něco na hlavu a dostatek pitné vody. Vše je na přímém slunci a těžko zde najdete pořádný stín. Věřím, že celkově to bude nezapomenutelný zážitek. Loni jsem se na stejném místě účastnila MS do 23 let a bylo to opravdu skvělé. Vřele doporučuji a pokud nemáte již nic jiného v plánu, doufám, že se tam potkáme!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Přijďte fandit na MS juniorů ve veslování