Menu
TOPZINE.cz
Přijímací zkoušky na VŠ

Přihlášky k Národním srovnávacím zkouškám zahájeny

Martin Peška

Martin Peška

25. 9. 2009

studenti-prednaskaPřihlášky k Národním srovnávacím zkouškám (NSZ), podle jejichž výsledků přijímají desítky fakult uchazeče ke studiu, byly spuštěny. Od středy 23. září se mohou zájemci o studium na vysokých školách přihlašovat na stránkách společnosti Scio.

Ilustrační foto, Foto: Pavel Cizner, Topzine.cz

Ilustrační foto, Foto: Pavel Cizner, Topzine.cz

„Nadcházející ročník bude nejsilnějším v jejich třináctileté historii. K 52 fakultám, které podle výsledků NSZ přijímaly své uchazeče loni, se přidávají další,“ uvedl mluvčí společnosti Scio Bohumil Kartous.

Nově NSZ jako součást přijímacího řízení stanovily další dvě fakulty a společnost Scio očekává rozhodnutí dalších. Do konce října totiž fakulty musí ze zákona zveřejnit podmínky přijímacího řízení.

První odhady o počtu účastníků NSZ mluví o překlenutí hranice 42 tisíc účastníků z celkových zhruba 130 tisíc studentů, kteří se chystají podat přihlášku na vysokou školu.

„Zájem uchazečů je značný už od léta, kdy společnost Scio spustila předregistraci ke zkouškám. Do dnešního dne se tak o zájem zúčastnit se letos NSZ přihlásilo více než 1 500 uchazečů o studium,“ řekl pro Topzine.cz Bohumil Kartous a dodal: Jen za první den spuštění ostrých přihlášek se přihlásilo 150 uchazečů k celkem 440 zkouškám.“

Stejně jako loni je možné přihlásit se na šest termínů konání NSZ. První termín byl stanoven na 5. prosince, na který je nutné přihlásit se na stránkách scio.cz/nsz prostřednictvím osobního profilu nejpozději do 19. listopadu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Přihlášky k Národním srovnávacím zkouškám zahájeny