×
TOPZINE.cz

Priessnitz se vrací na klubová pódia s projekcemi Aloise Nebela

FOTO: Priessnitz Alois Nebel Tour 2011Řada fanoušků Priessnitz už možná hrdinu připravovaného filmu proklela, jako hlavní příčinu zimního spánku kapely. Ale i na horách taje sníh a rockoví melancholici z Jeseníku vyráží na jarní turné. Oživlého komiksového hrdinu z železniční stanice Bílý Potok si vezou s sebou.

FOTO: Jaromír Švejdík a Jaroslav Rudiš
Jaromír Švejdík a Jaroslav Rudiš, Zdroj: Radim Beznoska

Předzvěstí jarního Alois Nebel Tour se staly dva vánoční koncerty, v pražském Biu Oko a v jesenickém Pentagonu. Na domovské scéně jesenického klubu také 12. března odstartovalo téměř tři roky očekávané turné.

„Koncertní pauzu jsme si dali hlavně proto, že náš zpěvák Jaromír Švejdík začal spolu s Jaroslavem Rudišem natáčet film na motivy úspěšné třídílné série komiksů o nádražákovi Aloisi Nebelovi. Zároveň nám koncertní přestávka dala další energii k hraní. Kdyby nepřišla, asi bychom skončili úplně,“ vysvětlil baskytarista kapely Petr Víša.

Jaromír Švejdík (alias Jaromír 99) je nejen spoluautorem scénáře, ale také výtvarníkem filmu. Pro něj si poprvé v české historii filmaři zvolili technologii rotoscopingu – natočené záběry s herci se překreslují a převádí do animované podoby. O hudbu k celovečernímu snímku se postaral další člen a dvorní skladatel Priessnitz, kytarista Petr Kružík.

Jarní turné

9. 4. Ústí nad Labem (Činoherní studio)

16. 4. Nymburk (Kulturní dům) – vstupenky online zde

23. 4. Raškovice (Hotel Ondráš)

3. 5. Praha (Palác Akropolis) – vstupenky online zde

Playlist probíhajících koncertů tvoří především osvědčené písně z více než dvacetileté tvorby kapely. Atmosféru dokreslují velkoplošné projekce z Aloise Nebela, jehož premiéra je plánována na říjen 2011. Poslední z třinácti klubových zastávek turné legendárních Priessnitz bude 3. května patřit pražské Akropoli.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..