Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Přichází česká značka Pattern, seznamte se

Petra Červená

Petra Červená

21. 8. 2010

FOTO: Lukáš Pattermann by PatternUž nějakou tu sezónu se na módních molech, ale hlavně v ulicích objevují potisky všeho druhu. Ale poslední sezóna přinesla přímo potiskovou povodeň. Najdete je na kalhotách, sukních, kabelkách, taškách… Nejzásadnější změnu ale zaznamenaly potisky na tričkách, jsou výraznější než kdy předtím a pozornost si k sobě poutají rozměry, nápisy, ale i krapet infantilními podobiznami animovaných postaviček. A jejich obliba stále stoupá.

FOTO: Lukáš Pattermann by Pattern

Zakladatel značky Pattern v tričku SMOKER a jiné tričko, Zdroj: pattern.cz

Proto ani nikoho nepřekvapí záplava nových značek zacílených přímo na potisky na tričkách. Jednou z nich je i Pattern. Lukáš Pattermann ji založil z potřeby nosit jen to, co se jemu samotnému líbí, ne co se měsíce odhaluje na ramínkách v obchodech a tváří se jako street art. Pattern nic nepředstírá.

Základní motivací byla pro Lukáše elektronická hudba, street art a výtvarné umění. To se také odráží na designu triček, mikin a doplňků. Jak na svých webových stránkách Lukáš uvádí: „Pattern je o pohledu na svět, který protéká mezi hudbou, obrazem a filmem.“ Prioritou je pro něj kvalita, originalita a s ní spojený limitovaný počet kusů.

FOTO: Lukáš Pattermann by Pattern

Mikina ANTIHERO a tričko BLOOD

Střízlivost na potiscích

I když je Pattern na světě teprve něco málo přes rok, docela rychle se značka přenesla z vývojové fáze tápání a hledání do poměrně kreativního a inovativního stadia, které stojí za to probádat. Z pánského sortimentu si můžete vybrat nejen trička a mikiny, ale také kšiltovky a pásky.

U Patternu na vás sice nebude čekat několikastránková nabídka zboží, ale to, že se na vás nevysype hromada mikin, ještě neznamená, že nestojí za obhlídku. Mikiny jsou oboustranné na zip s kapucí. Tvarem, barvami ani stylem nijak nevybočují z průměru, ale koneckonců to pánská móda celkově. Drží se ve známých, dobře probádaných vodách, kde ještě nehrozí ztráta pevné země pod nohama. Mělčina je jednoduše jistota.

FOTO: Kišiltovka a pásky od značky Pattern

Doplňky od značky Pattern: kšiltovka a pásky, obojí s logem značky

Přirozený a jednoduchý styl

Žádné překvapení se nekoná ani při průzkumu kšiltovek. Pásky mají sice zajímavý design, ale ani tady to není žádný odvaz. Pattern očividně sází především na pohodlí a tak trochu na nenápadnost. U potisků na pánských tričkách nečekejte provokativnost ani extravaganci. Stylem bude Pattern sedět těm, co mají rádi vtipný nepřeplácaný potisk, pokud možno nevyplňující celou plochu trička.

Kytara tak trochu připomínající medúzu, oblíbené geometrické tvary, repráky zdánlivě vyskládané na jednu hromadu v různých úhlech, ale opravdu vydařená je kresba DJ, a to jak v pánském, tak v dámském provedení.

FOTO: Lukáš Pattermann by Pattern

Sukně a tričko - 2v1

Dejte si 2v1

Pro těch pár posledních letních dnů se bude hodit top či sukně neboli 2v1. Tohle oblíbené spojení, které se stalo synonymem snad pro cokoliv, na co si vzpomenete a u ledasčeho marně pátráte po logickém sloučení tvaru 2v1 nebo u ještě oblíbenějšího taháku prodejců 3v1. Často je to jen psychologická hra. Zákazníkovi se vnukne pocit, že za málo dostane více a ve finále tím pádem musí nutně vydělat. Jenže takový obchod by znamenal minusovou položku pro prodejce. Všechny tyto mnohotvary jsou tak pouhým reklamním trikem.

A jak je tomu u Patternu? Dámský 2v1 ukrývá dvojí použití jednoho kusu oděvu. Můžete vyrazit v letním topu bez ramínek nebo v krátké sukni v dolním okraji s tunýlkem na šňůrku, kterou lze využít pro lehké nařasení.

FOTO: Dámská trička od PatternA

Letní pohoda i na tričkách

Potisky, barvy a hudba

Na dámských tričkách se objevují motivy podobné jako pro pány, i když je nabídka trochu pestřejší. Sem tam narazíte i na nějaký ten drobný nápis. A právě tento chytrý minimalismus přitáhne více pozornosti než zdánlivě prostorově výrazný rádoby vtipný citát. V internetovém e-shopu Pattern najdete na tričkách fialové medúzy, drobnou hru s odstíny barev, ale klidně i černý obrys lebky zajíce.

Byť je Pattern na trhu poměrně krátce, svojí tvorbou jasně říká, k jakému stylu patří, a jeho slogan celou práci dotváří: Pattern design, který můžete nosit i slyšet.

FOTO: Lukáš Pattermann by Pattern

Potisky vládnou letní sezóně, inspirujte se i vy

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Přichází česká značka Pattern, seznamte se