Menu
TOPZINE.cz

Příběh vykladačky smrti Adélie Aguilarové skončil. Zemřela jeho autorka Ariana Franklinová

Redakce

Redakce

2. 2. 2011

FOTO: LiliePo dlouhé nemoci ve čtvrtek 27. ledna zemřela autorka historických thrillerů a detektivních románů Ariana Franklinová.

FOTO: Lilie

Ilustrační foto, Zdroj: babblingbrookphotography.com

Ariana Franklinová se narodila v roce 1933 v Londýně. Před tím, než se pustila do psaní románů, které se dodnes těší nadšení čtenářů i literárních kritiků, pracovala jako novinářka. Reportážemi informovala například o vojenských cvičeních nebo o oficiálních cestách britské královny. Žurnalistou byl její otec, s jiným žurnalistou dokonce uzavřela sňatek a založila rodinu.

Knižní postava, která sklízela jeden úspěch za druhým

Pro blaho rodiny se vzdala kariéry úspěšné reportérky, psát ale nepřestala. Zatímco vychovávala dvě dcery a studovala dějiny středověku, začala pracovat na historických thrillerech o vykladačce smrti Adélii Aguilarové.

Franklinová za knihu Vykladačka smrti získala v roce 2007 cenu Historical Award Ellis Petersové, o rok později Macavity Historical Award. Labyrintem smrti, její další dílo, dostalo v roce 2008 nominaci na Historickou cenu Ellis Petersové.

Romány autorky, jejíž vlastní jméno je Diana Normanová, v Čechách vydalo nakladatelství Jota, které o smrti Franklinové veřejnost informovalo včera.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Příběh vykladačky smrti Adélie Aguilarové skončil. Zemřela jeho autorka Ariana Franklinová