Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Príbeh ulice je příběhem lásky zabalené v hip-hopu

Samcová Jana

Samcová Jana

2. 2. 2010

Pribeh ulice 2Nejúspěšnější slovenský hip-hopový muzikál se po krátké pauze vrátil do české metropole. Jeho nynějším útočištěm se stalo divadlo Blaník a protagonisté Príbehu ulice všem návštěvníkům dokázali, že to umějí pořádně rozbalit. Respekt!

Pribeh ulice, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Pribeh ulice, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Muzikál Príbeh ulice je svým způsobem ojedinělým představením. Je prvním hip-hopovým muzikálem na Slovensku a teprve druhým hip-hopovým muzikálovým počinem na světě vůbec. Praktická neexistence konkurence ve svém žánru mu dodává patřičnou exkluzivitu a zaručuje plné divadelní sály. Jak by Príbeh ulice obstál v konkurenci s jinými hip-hopovými muzikály, lze jen hádat. Faktem zůstává, že současná zápletka není zase takovým ternem, jakým se nám Príbeh ulice snaží namluvit. Jedná se o stokrát omletou klasiku lásky až za hrob, s dopředu čitelným koncem.

Úvodní scéna podepřená kulisami posprejovaných U-ramp s efektním nástupem všech účinkujících slibuje plnokrevnou podívanou. Další minuty vyvracejí zavedenou muzikálovou podobu. Zatímco v drtivé většině ostatních muzikálů se po celou dobu výhradně zpívá, v Príbehu ulice se muzikál střídá s činohrou, což není na škodu. Divákům to může pomoci lépe se vyznat v ději, neboť rozumět veškerému rapovanému textu se i s největším sluchovým nasazením nepodařilo vždy. A když k tomu připočteme, že skladba publika sestávala převážně z ročníků nedávno narozených, které slovenštinu zaslechly jen z rychlíku, pak není co dodat.

Pribeh ulice, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Pribeh ulice, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

V inscenaci se vážné scény šikovně prolínají s humorem, který celému představení dodává pikantní příchuť. Ve spojení s breakdancovými kousky vynikajících tanečníků a ohnivou barmanskou show jde o performanci all inclusive. Nechybí v ní nic, co by návštěvník, ať už jde o přívržence hip-hopu nebo nadšence klasických muzikálů, očekával. Menší vadou na kráse, jak už bylo naznačeno výše, je pouze lacinější zápletka, která vyústí v tragickou, avšak od počátku transparentní událost. Mladík Niko, který po opuštění dětského domova živoří na ulici a jeho jedinou aktivitou je rap, se zamiluje do dívky z bohaté rodiny Mii. Překážkou v jejich vztahu je Miin otec, který pro svou dceru odmítá pouliční nicku bez koruny. Niko se kvůli vidině rychlého a snadného výdělku spouští na scestí a zaplétá se s králem podsvětí Viktorem. Situace je po čase neúnosná a Nikův život vyhasíná Viktorovou kulkou.

Na první pohled rozvleklý děj končí v závěru až příliš rychle. Mia se překvapivě snadno vyrovnává s Nikovou smrtí, stejně tak Viktor nečekaně rychle dospěl k poznání, že podsvětí není to pravé ořechové. Až na těžko uvěřitelnou pointu je Príbeh ulice příběhem, který má náboj i potřebnou drsnost, jež líčí tvrdé prostředí života na ulici. Pro svou ojedinělost a živočišnost si Príbeh ulice zaslouží vaši návštěvu.

Príbeh ulice

Režie: Nikita Slovák
Producent: Peter Vojtek
Hudba: Opak
Choreografie: Milan Kereš

Hrají: Kamil Mikulčík, Kristína Turjanová, Nikita Slovák, David Kraus

Hodnocení: 4****

Na závěr pro vás máme malou ochutnávku hudby a tanečních kreací.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Príbeh ulice je příběhem lásky zabalené v hip-hopu