Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Příběh kata Mydláře ožívá na scéně Divadla Broadway

Michaela Deáková

Michaela Deáková

14. 1. 2011

FOTO: Bohouš Josef, Ilona Csáková, Martin Pošta a Tomáš Trapl na tiskové konferenci k muzikálu Kat MydlářPříběh proslulé postavy kata Mydláře probouzí k životu herci Divadla Broadway pod vedením režiséra a choreografa Libora Vaculíka a za hudebního doprovodu Michala Davida. Nenechte si ujít premiéru muzikálu plánovanou na 24. února 2011, na motivy postavy, která svými krvavými činy zasáhla do běhu českých dějin.

FOTO: Vilém Čok, Ilona Csáková, Martin Pošta a Tomáš Trapl na tiskové konferenci k muzikálu Kat Mydlář

Herci na tiskové konferenci k muzikálu Kat Mydlář Zdroj: muzikal-katmydlar.cz

Téma muzikálu tvoří životní pouť proslulého českého kata Mydláře. Ač narozený v Chrudimi, přestěhoval se do Prahy nejdříve za studiem a po jeho předčasném ukončení i za řemeslem popravčího, které ho proslavilo a zároveň odstavilo na okraj společnosti. Skutečně slavným se stal až po popravě sedmadvaceti rytířů a měšťanů 21. června 1621. Podobná poprava se do té doby nikde nekonala, a tak se jeho jméno rozlétlo Evropou.

FOTO: Michal David, Alžběta Bartošová a Marian Vojtko na tiskové konferenci k muzikálu Kat Mydlář

Michal David spolu s představiteli hlavních rolí (Alžběta Bartošová s Marianem Vojtkou)

Co se týče hudebního zpracování, bylo vsazeno na českou hudební stálici Michala Davida. Hudbu otextoval Lou Fanánek Hagen, který spolu s Michalem Davidem spolupracovali na několika projektech, mezi něž se řadí například muzikál Kleopatra. My se tak můžeme těšit na zajímavou podívanou i poslech. O scénář k muzikálu se pak postaral s Lou Fanánkem Hagenem i multifunkční Libor Vaculík, který zastává ještě roli choreografa a celý projekt režíruje.

Snažíme se o vytvoření barvitého, byť fiktivního příběhu, který pro potřeby muzikálového divadla fabulujeme a odkrýváme skryté a neznámé, uvedl tiskový mluvčí divadla.

FOTO: Josef Vojtek s Bohoušem Josefem na první zkoušce muzikálu Kat Mydlář

Josef Vojtek s Bohoušem Josefem na zkoušce

Tvůrci se postarali také o to, aby bylo obsazení rolí vskutku hvězdné. V roli kata Mydláře se tak představí Daniel Hůlka, Bohuš Matuš, nebo Marian Vojtko. Mydlářova spolužáka a přítele Jana Jessenia hrají Zbyněk Fric, Petr Kolář, nebo Ladislav Spilka. Roli magistra Kelleyho jako alchymisty a zároveň vypravěče ztvární Bohouš Josef nebo Josef Vojtek. Hlavních ženských rolí se pak zhostily dámy Kateřina Brožová, Ilona Csáková, Olga Lounová, nebo vycházející slovenská hvězda Alžběta Bartošová a další.

FOTO: Libor Vaculík s Martou Jandovou na první zkoušce muzikálu Kat Mydlář

Libor Vaculík a Marta Jandová

Pokud se vám už nyní zdá lákavým složení autorského týmu a obsazení, jistě navíc oceníte, že výtvarníkem muzikálu se stal Roman Šolc, který vytvářel kostýmové zázemí již pro takové inscenace jako muzikály Angelika, Mona Lisa, Golem, Dracula, Tři mušketýři, Adéla ještě nevečeřela či Baron Prášil a jiné.

V úterý 14. prosince padla divadelní klapka první zkoušky a oficiálně tak bylo zahájeno nacvičování muzikálu Kat Mydlář. Nyní v lednu je zkoušení již v plném proudu a o výsledku se můžete jít přesvědčit na únorovou premiéru, přesně 24. února do Divadla Broadway. Těšit se můžete na představení plné hvězd, tajemnou atmosféru a romantickým příběh muže, jehož život je opředen mýty i předsudky.

Kat Mydlář

Divadlo Broadway

Režie: Libor Vaculík

Hudba: Michal David

Hrají: Daniel Hůlka, Marian Vojtko, Bohuš Matuš , Petr Kolář, Jan Toužimský, Ladislav Spilka, Josef Vojtek, Bohouš Josef, Martin Pošta, Vilém Čok a další.

Premiéra: 24. února 2011 od 19 hodin

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Příběh kata Mydláře ožívá na scéně Divadla Broadway