Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Převzít si filmového Oscara v převleku opice? Co na to Akademie?

Veronika Jílková

Veronika Jílková

21. 2. 2011

Populární umělec z Británie Banksy požádal, zda by v případě vítězství mohl cenu za dokument převzít v převleku. Akademie ho odmítla.

Banksy pomaloval Hollywood, ale Mickey Mouse s ňadrem musel pryč, Zdroj: youtube.com

Pokud zmíněný umělec Banksy zvítězí v kategorii Nejlepší dokument (nominace za film Exit Through the Gift Shop) na prestižním oceňování Oscary, cenu si převezme jako každý jiný – ve slušném oblečení. Ano, tento extravagantní člověk totiž dostal nápad, zda by se mohl na tuto událost převléci do nějakého kostýmu. Akademie usoudila, že by to byl další extrém, a tak jeho požadavek zamítla.

Výkonný ředitel Akademie Bruce Davis řekl: „Zábava je fajn. Ovšem znepokojující scénář začne tato situace mít, až se při přebírání ceny na pódiu objeví pět chlápků převlečených za opice a jeden z nich prohlásí ‚Čau, já jsem Banksy‘. Tomu pak máme dát cenu?“

Více o prestižních Oscarech najdete zde

Pokud tedy Banksy, známý díky pomalovanému billboardu v Los Angeles a jako tvůrce politizujících graffity, na Oscarech zvítězí, uvidíme ho (pokud se vůbec bude chtít takto formálně objevit) jen obyčejně ve smokingu (doufejme).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Převzít si filmového Oscara v převleku opice? Co na to Akademie?