Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Přestupný rok na DVD: Tradice by se měly dodržovat

Jiří Hannich

Jiří Hannich

28. 8. 2010

!DVD !V našich krajích není úplně běžné, aby slečna požádala o ruku muže. V Irsku to však jde! Na přestupný rok má 29. února dívčí pokolení tu výsadu, že může pokleknout před svým milovaným protějškem, nabídnout mu třpytivý prsten a vznést onu závažnou otázku: Vezmeš si mě? Pozapomenutá irská tradice se stala vhodným námětem pro romantickou komedii Přestupný rok, která právě vychází na DVD.

Přestupný rok na DVD: Tradice by se měly dodržovat Zdroj: distributor filmu

Film

Už to skoro vypadalo, že se Anna (Amy Adams) vdá. Její přítel Jeremy (Adam Scott) jí však místo prstýnku daroval náušnice a odjel do Dublinu na lékařský kongres. Zklamaná Anna se tedy rozhodne, že když už je ten přestupný rok, tak 29. února svého vyvoleného překvapí a požádá o ruku ona jeho. Přesně podle dlouholeté irské tradice.

Cesta do Dublinu se však nečekaně zkomplikuje: kvůli turbulencím musí letadlo nouzově přistát ve Walesu. Anna se na druhý ostrov přeplaví trajektem a v odlehlé vesnici hledá někoho, kdo by ji odvezl do irské metropole. Nabídne se charismatický Declan (Matthew Goode), jehož spontánnost a otevřenost budou hlavními důvody toho, že Anna začne vážně pochybovat, zda má vůbec smysl dojet do cíle.

DVD

Žádné speciální bonusy se bohužel nekonají. Interaktivní menu, které toto DVD nabízí, bývá obvyklým standardem. Film je k dispozici v češtině, angličtině a dokonce i ve španělštině. Samozřejmostí jsou české titulky.

Žánr: Komedie/Romantický

Stopáž: 96 minut

Režie: Anand Tucker

Hrají: Amy Adams, Matthew Goode, Adam Scott aj.

Zvuk: český, anglický, španělský (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české, anglické, španělské aj.

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Přestupný rok na DVD: Tradice by se měly dodržovat