Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Přestávky: Čím vyplnit volný čas?

Redakce

Redakce

28. 11. 2010

FOTO: Učebnice Zazvoní zvonek a v tom lepším případě začne přestávka. Jenže přestože je školní rok teprve ve čtvrtině, vy už nevíte, čím se o tak krátkém volnu efektivně zabavit? Topzine.cz vám dá pár tipů, jak zajímavě vyplnit tu krátkou chvilku mezi dlouhými hodinami!

FOTO: Studenti

O přestávkách se dá zažít spousta legrace. Stačí jen chtít, Zdroj: english.heacademy.ac.uk

1) Opalovačka na chodbě – Pro milovníky léta tu máme sice trochu výstřední, ale bezesporu zábavnou aktivitu. Opalování se pod zářivkami na školních chodbách. Vyžaduje důkladnou přípravu: přineste si s sebou ručník, opalovací krém, sluneční brýle, klobouk proti úpalu a samozřejmě plavky. Postup je jednoduchý. Na frekventované chodbě si rozprostřete ručník, namažte se krémem a zaujměte nějakou pohodlnou polohu. Sluneční brýle doporučujeme tzv. mušáky, klobouk do čela.

2) Kartonový surfing – V tomto případě je příprava o něco lehčí. Postačí louže vody před tabulí a pevnější deska z čehokoli. Tenká dřevotříska, karton, pevnější kus plastu. Pak už stačí jen položit desku na zem, na kraj louže, rozeběhnout se, naskočit na desku a svézt se tak daleko, jak to jen půjde. Lze pořádat i soutěže se spolužáky, např. kdo dojede dál.

3) Papírková bitva – Připravte si obyčejnou gumičku a přibližně sto miliónů papírků, každý mnohokrát přeložený. Aby bitva mohla začít, budete muset zapojit i své spolužáky. Všechny opatřené gumičkami, samozřejmě. Napněte si gumičku mezi dva prsty, nejlépe palec a ukazováček, přehněte přes gumičku jeden z papírků, zatáhněte za něj směrem k sobě, zamiřte a… Pal!

4) Kreativní tvorba – Můžete malovat (na papír, školní potřeby, spolužáka), modelovat z plastické gumy, skládat básničky. Fantazii se meze nekladou.

Snad vás alespoň jeden z našich tipů zaujal a inspiruje vás k vyvíjení další zábavy. Bez ní to přece nejde, ne?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Přestávky: Čím vyplnit volný čas?