Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Přemýšlíte nad výběrem sluchátek? Američan si je implantoval přímo do uší

Standa Kafka

Standa Kafka

11. 7. 2013

Američanu Richi Leeovi sluchátka nikdo půjčovat nemusí, sám si totiž do obou uší voperoval malé magnety, které přenášejí zvuk z volné cívky drátu, již má zastrčenou pod košilí kolem krku.

FOTO: Hudební novinky na CD

Američan už se obejde bez sluchátek. Foto: Filip Blažek, TOPZINE.cz

Do cívky potom zapojí svůj hudební přehrávač a může poslouchat libovolnou hudbu. Toto řešení přináší jednu velkou výhodu, konec zamotaných sluchátek!

Lee patří do komunity tzv. grinderů, tedy lidí, kteří vynalézají a zkouší na sobě různá technologická vylepšení. Teď by rád vykoumal ultrazvukový dálkoměr, tedy něco, co využívají netopýři pro zjišťování vzdálenosti. A nechce zůstat jenom u ultrazvuku, chtěl by mít i rentgenové vidění, super sílu a další vylepšení, která mu žádné genové terapie nemohou nabídnout.

Už téměř nikdo se nepodivuje nad tím, že lidé si nechávají upravovat svá těla dnes už standardními zdravotními procedurami, jako jsou např. výměny kloubů, kardiostimulátory, umělé srdeční chlopně a samozřejmě také prsní implantáty.  Ale „sluchátkové“ implantáty zatím ještě nestihly přijít do módy. Uvidíme, co přinese budoucnost.

Přichází o zrak, tak si vylepšuje aspoň sluch

Samotný Lee popisuje myšlenky tohoto vylepšování sama sebe následovně: „Když najdu způsob, jak eliminovat nutnost spánku, nebudu spát už nikdy. Jestli existuje způsob, jak si zajistit rentgenové vidění nějakými kybernetickými vylepšeními, určitě do toho půjdu, přestože bych pak měl vypadat jako nějaké monstrum z hororu. Nechci zůstat uzavřený v kleci, kterou tvoří moje DNA.“

Zatímco prsní implantáty se dnes dají zařídit pomalu v každém větším městě, na vylepšení podobná tomu Leeovu si budeme muset počkat. „Doktoři s tím zatím nechtějí mít nic společného, jedině plastičtí chirurgové by si možná troufli, ale určitě by si za to řekli nějakou nehoráznou sumu, takže zatím to musím zkoušet sám,“ doplnil Lee.

Jeho touha po zlepšování je částečně také způsobena zdravotními problémy, sám téměř nevidí na jedno oko z údajně nevysvětlitelných důvodů a jeho lékař jej varoval, že druhé oko na tom pravděpodobně bude velmi brzy stejně. „Jediná moje současná možnost je transplantace rohovky a ta je nad moje finanční možnosti, proto jsem se teď vrhnul na studium echolokace a ultrazvuku a věřím, že tudy vede cesta,“ uzavřel prozatím svůj příběh Rich Lee.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Přemýšlíte nad výběrem sluchátek? Američan si je implantoval přímo do uší