Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Zvítězit, Ondine, Let’s Dance 3D a další

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

30. 8. 2010

Nové skutečnosti o životě samotného Mussoliniho, ale i o lidech v jeho okolí prozradí snímek Zvítězit. O tom, že možná ještě na tomto světě existují mořské panny, se přesvědčí Colin Farrell ve filmu Ondine. Se snímkem Let’s Dance 3D se vydáme na taneční parkety a s režisér Radim Procházka nás pozve na cestu do minulosti, kdy čeští fotbalisté hráli o evropský titul.

Zvítězit (Vincere, Itálie / Francie, 2009)

Zvítězit Zdroj: nfa

Mladý Mussolini touží po změně své země, která by se měla stát moderním socialistickým státem. K tomu však potřebuje peníze, které získává od důvěřivé Idy Dalserové, jenž se do něho zamiluje. Zatímco Mussoliniho kariéra stoupá strmě vzhůru, Ida se ocitá osamocena, bez láska a těhotná.

Žánr: Drama / Historický

Režie: Marco Bellocchio

Scénář: Marco Bellocchio , Daniela Ceselli

Kamera: Daniele Cipri

Hudba: Carlo Crivelli

Hrají: Adam Giovanna Mezzogiorno, Filippo Timi, Corrado Invernizzi, Fausto Russo Alesi, Michela Cescon

Délka filmu: 122 min.

Ondine (Ondine, Irsko / USA, 2009)

Ondine Zdroj: Bontonfilm

Jednoho dne vylovil rybář Syracuse z moře krásnou mladou ženu, o níž ví jen jediné, a to její jméno. Přesto jí nabídne své přístřeší, ve kterém žije se svou malou dcerkou, která považuje dívku za vodní vílu, jenž má nosit štěstí. Jejímu kouzlu postupně podléhá i samotný Syracuse, který je nucen si připustit, že od té doby, co s nimi dívka přebývá, se dějí zvláštní věci. Jenže dívka má tajemství, které by je mohlo navždy rozdělit a záleží jen na Syracusovi, jak se k tomu postaví.

Žánr: Drama / Fantasy

Režie: Neil Jordan

Scénář: Neil Jordan

Kamera: Christopher Doyle

Hudba: Kjartan Sveinsson

Hrají: Colin Farrell, Alicja Bachleda, Stephen Rea, Dervla Kirwan, Tony Curran, Tom Archdeacon

Délka filmu: 103 min.

Let’s Dance 3D (Step Up 3-D, USA, 2010)

Let´s dance 3D Zdroj: spi-film

Lukovi, osiřelému streetovému tanečníkovi, jde o všechno, neboť v ohrožení je jeho domov i taneční skupina. Jedinou záchranou je soutěž World Jam Competition, ve které musí porazit své dlouholeté rivaly. Luke proto hledá nové talenty, kteří mu pomůžou vyhrát  soutěž. Jeho novými tanečníky se stávají Moosa a Natálie, která však před Lukem skrývá tajemství, které může vše ohrozit. Navíc jim konkurence ukradne jejich sestavu a Luke se se svou skupinou ocitá na úplném začátku. Ale vzdát se nehodlají.

Žánr: Drama / Hudební / Romantický

Režie: Jon Chu

Scénář: Emily Meyer, Amy Andelson

Kamera: Ken Seng

Hrají: Rick Malambri, Sharni Vinson, Harry Shum Jr., Ally Maki, Alyson Stoner, Adam G. Sevani, Kendra Andrews, Jason Etter, Daniel ‚Cloud‘ Campos

Délka filmu: 107 min.

Drnovické catenaccio aneb Cesta do pravěku ekonomické transformace (Česko, 2010)

Drnovické catenaccio aneb… Zdroj: spi-film

Uprostřed dvoutisícové vesničky Drnovice stojí fotbalový stadion pro osm tisíc diváků. Je to pozůstalost po kdysi slavné fotbalové éře, ve které figurovaly jména jako Karel Brückner či Radek Drulák. Vzestup a pád drnovického fotbalového klubu je typický pro český fotbal, politiku a podnikání 90. let. Jsou za ním nejen krásné góly, ale taky tajemní sponzoři, korupce či doping.

Žánr: Dokumentární

Režie: Radim Procházka

Scénář: Radim Procházka, Petr Fischer, Pavel Klvač

Kamera: Jakub Halousek

Hudba: Tomáš Kympl

Délka filmu: 57 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Zvítězit, Ondine, Let’s Dance 3D a další