Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Zataženo, občas trakaře, 2Bobule, Štvanec IRA, Hrdinové z Daranu a další

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

19. 10. 2009

zatazeno,obcas-trakareVe filmové premiéře se na plátnech tuzemských kin objeví nový animovaný 3D film Zataženo, občas trakaře a volné pokračování jednoho z nejúspěšnějších filmů 2008 2Bobule. Do pozadí politický machinací či brutálních až nelidských praktik zasvětí snímky Božský, Štvanec IRA či hororový snímek Saw.

Zataženo, občas trakaře (Cloudy with a Chance of Meatballs, USA, 2009)

zatazeno,obcas-trakare

Zdroj: falcon.cz

Chewandswallow je velice zvláštní město, kde se počasí mění třikrát denně – v době snídaně, oběda a večeře. Rozmary počasí jsou totiž vždy doprovázeny nadílkou jídla a nápojů. Když prší – z nebe padá ovocná šťáva, když sněží – k zemi se snáší bramborová kaše nebo špagety. Hlavní postavou příběhu je Flint Lockwood, mladý vynálezce, který sní o vytvoření něčeho, co zlepší život všem lidem na světě.

Žánr: Animovaný / Rodinný

Režie: Phil Lord, Chris Miller
Scénář:
Phil Lord, Christopher Miller

Efekty a animace: Sony Pictures Imageworks Inc

Hudba: Mark Mothersbaugh

Hrají: Anna Faris, Neil Patrick Harris, Bruce Campbell, Bill Hader, Andy Samberg, Lauren Graham, James Caan, Benjamin Bratt,  Mr. T, Laraine Newman

Délka filmu: 90 min.

2Bobule (Česko, 2009)

Zdroj: bioscop.cz

Zdroj: bioscop.cz

Volné pokračování úspěšné filmové komedie Bobule se opět zaměřuje na eskapády dvojice kamarádů Honzy a Jirky, přičemž Honza se na rozdíl od záletného Jirky usadil s Klárkou na jižní Moravě a snaží se uspět jako vinař. Jenže začátky nejsou nikdy lehké a navíc mu k tomu přibudou problémy s Jirkovými milostnými avantýrami, neboť jeho slabost pro ženy se totiž doslova zvrhává v zápas o život.

Žánr: Komedie

Režie: Vlad Lanné
Scénář:
Jan Holeček

Kamera: Klaus Fuxjager

Hrají: Kryštof Hádek, Tereza Voříšková, Lukáš Langmajer, Lubomír Lipský st., Jiří Krampol, Jana Švandová, Miroslav Táborský, Václav Postránecký, Jiří Korn ad.

Délka filmu: 94 min.

Štvanec IRA (Fifty Dead Men Walking, Velká Británie / Kanada, 2008)

Zdroj: filmetari.com

Zdroj: filmetari.com

Irsko se v osmdesátých letech minulého století zmítalo pod tíhou občanských nepokojů. Jedním z těch, kdo byl zatčen za výtržnosti byl i Martin McGartland, který však následně dostává nabídku od agenta britských tajných služeb, aby tajně pronikl do militantní organizace IRA. To se mu sice podaří, ale tím se sám odsoudí k doživotnímu strachu a útěku před nebezpečnými radikály.

Žánr: Akční / Thrille

Režie: Kari Skogland
Scénář:
Kari Skogland , Martin Mcgartland

Kamera: Jonathan Freeman

Hudba: Ben Mink

Hrají: Ben Kingsley, Jim Sturgess, Kevin Zegers, Rose McGowan, Natalie Press, Conor MacNeill

Délka filmu: 117 min.

Saw VI (Saw VI, Kanada / USA / Velká Británie / Austrálie, 2009)

Zdroj: hce.cz

Zdroj: hce.cz

Mark Hoffman pokračuje v krvavém odkazu svého mentora Jigsawa, jenž před léty celou zvrácenou hru odstartoval. Kdo si pro tentokrát zaslouží bojovat o svůj život? Jaké hračky čekají na ne zcela nevinné oběti? A hlavně, řekl už mrtvý Jigsaw své poslední slovo? To se už sami musíte přesvědčit v šestém pokračování hororového Saw.

Žánr: Krimi / Horor / Mysteriózní / Thriller

Režie: Kevin Greutert

Scénář: Marcus Dunstan a Patrick Melton

Kamera: David A. Armstrong

Hudba: Charlie Clouser

Hrají: Tobin Bell, Costas Mandylor, Betsy Russell, Mark Rolston, Peter Outerbridge, Shawnee Smith, Caroline Cave, George Newbern, Shauna MacDonald ad.

Hrdinové z Daranu (De zeven van Daran, de strijd om Pareo Rots, Nizozemsko, 2009)

Zdroj: cinemart.cz

Zdroj: cinemart.cz

Jimmy je jedenáctiletý chlapec z Evropy, který přijíždí do Afriky, kde na něho čeká neobvyklé dobrodružství. Jimmyho příběh se začne odvíjet na městském tržišti, kde se setká s tajemnou mluvící žirafou jménem Seraf. Ta chlapci vypráví o situaci mezi dvěma domorodými kmeny, které spolu válčí o půdu. Jimmyho tak čeká společně s chudou africkou dívkou Charitou řada překážek, které mohou překonat jedině tak, že sami sobě budou skutečně věřit a nenechají si zkřížit cestu nikým a ničím.

Žánr: Rodinný

Režie: Lourens Blok
Scénář:
Bart Juttmann

Kamera: Menno Westendorp

Hudba: Maarten Spruijt

Hrají: Caroline Goodall, Nthati Moshesh, Hanna Verboom, Johann Harmse, Metrice Mantisa, Eddie Eckstein ad.

Délka filmu: 89 min.

Božský (Il Divo, Itálie, 2008)

Zdroj: indiemoviesonline.com

Zdroj: indiemoviesonline.com

Portrét Giuliana Andreottina, křesťanského demokrata, který vstoupil na politické scénu v roce 1946 a dodnes z ní zcela neodešel. Během svého aktivního působení v politice stál sedmkrát v čele vlády a na rozdíl od řady svých kolegů se nikdy neoctl v hledáčku mafie. Přesto však svým počínáním připomíná nevyzpytatelnou bytost, ochotnou obětovat vlastní svědomí své ctižádosti.

Žánr: Drama

Režie: Paolo Sorrentino

Scénář: Paolo Sorrentino

Kamera: Luca Bigazzi

Hudba: Teho Teardo

Hrají: Toni Servillo, Flavio Bucci, Fanny Ardant, Michele Placido ad.

Délka filmu: 118 min.

Jan Hus – mše za tři mrtvé muže (Česko, 2009)

Zdroj: acfk.cz

Zdroj: acfk.cz

Film Jan Hus se zabývá lidmi, kterým běh věcí veřejných nebyl lhostejný. Zobrazuje osudy tří mužů – Angličana Grahama Bamforda, Němce Oskara Brüsewitze a Poláka Ryszarda Siwiece, kteří mají s postavou Jana Husa společné tři podstatné věci a to napravení bezpráví v nespravedlivém režimu, završení života nejvyšší obětí a to, že jejich činy byly otázkou jejich svědomí, boje moderní individuality s institucemi, které ji mají zastupovat a nikoli devastovat.

Žánr: Dokumentární / Thriller / Horor / Komedie

Režie: Miroslav Bambušek

Scénář: Miroslav Bambušek

Kamera: Jakub Halousek

Hudba: Petr Kofroň

Hrají: Milan Stehlík, Tomáš Jeřábek, Igor Chmela, Karel Dobrý, Radim Špaček ad.

Délka filmu: 75 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Zataženo, občas trakaře, 2Bobule, Štvanec IRA, Hrdinové z Daranu a další