Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Vzhůru do oblak, Muži v říji, Milenci

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

17. 8. 2009

Vzhůru-do-oblak-falconV novém filmu z dílny Disney/Pixar Vzhůru do oblak, který bude promítán ve vybraných kinech i ve 3D kvalitě, jsou hlavními hrdiny jedna netypická dvojka, která slibuje neobvyklý zážitek. Takové menší vzrušení a zmatek přinese i film od režiséra Roberta Sedláčka Muži v říji a dilema v lásce bude řešit Joaquin Phoenix ve snímku Milenci.

Vzhůru do oblak (Up, USA, 2009)

Carl Fredricksen  je osmasedmdesátiletý stařík, kterého po smrti své ženy nic nedrží ve svém městečku, kde mu navíc hrozí, že jej z jeho domu odstěhují do domova důchodců. Proto se rozhodne podniknout dobrodružnou cestu do Jižní Ameriky, o které už dávno snil. Jenže k tomu zvolí netradiční dopravní prostředek a navíc mu nevyžádaného spolupasažéra dělá nadšený osmiletý průzkumník divočiny jménem Russell. Během své poutě zažijí velká dobrodružství.

Žánr: Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie

Režie: Pete Docter

Scénář: Pete Docter, Bob Peterson, Thomas McCarthy

Kamera: Patrick Lin

Hudba: Michael Giacchino

Hrají: Christopher Plummer, John Ratzenberger, Edward Asner, Delroy Lindo, Jordan Nagai (v českém znění: Vladimír Brabec, Martin Sucharda, Johana Krtičková, Pavel Lišky, Jan Skopeček ad.)

Délka filmu: 96 min.


Muži v říji (Česká republika, 2009)

Zdroj: bontonfilm.cz
Zdroj: bontonfilm.cz

Obyvatelé zapadlé jihomoravské vesnice Mouřínov touží po tom, aby se jejich obec stala průjezdní. A protože v jejich vesnici sídlí Franta, přeborník ve vábení jelenů, vznikne nápad uspořádat v obci mistrovství Evropy v této jedinečné disciplíně, aby získali potřebnou vládní podporu. Ačkoliv jsou přípravy v plném proudu, začnou se najednou rojit problémy, které mohou ohrozit celou soutěž.

Žánr: Drama / Komedie

Režie: Robert Sedláček
Scénář:
Robert Sedláček, Martin Trnavský

Kamera: Petr Koblovský

Hudba: Tomáš Kympl

Hrají: Jaromír Hanzlík, Igor Bareš, Jaroslav Plesl, David Novotný, Marek Taclík, Igor Chmela, Marta Vančurová, Jaromír Dulava, Pavel Zedníček, Jiří Lábus, Martin Huba ad.

Délka filmu: 120 min.

Milenci (Two Lovers, USA, 2008)

Zdroj: palacepictures.net
Zdroj: palacepictures.net

Po neúspěšném pokusu o sebevraždu se Leonard vrací zpět ke svým rodičům, kteří ho sice mají rádi, ale nerozumějí mu. Brzy po svém příchodu poznává dvě rozdílné ženy, které ho postaví před nelehké rozhodnutí v jeho životě. A na Leonardovi pak jen závisí, zda se rozhodne mezi instinktivní touhou a láskou, nebo raději bude riskovat pád zpět do temnoty, která ho v minulosti málem připravila o život.

Žánr: Drama / Romantický

Režie: James Gray
Scénář
James Gray, Richard Menello

Kamera: Joaquin Baca-Asay

Hrají: Joaquin Phoenix, Gwyneth Paltrow, Vinessa Shaw, Isabella Rossellini, Elias Koteas, John Ortiz, Moni Moshonov

Délka filmu: 110 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Vzhůru do oblak, Muži v říji, Milenci