Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Vyfič!, Avatar

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

14. 12. 2009

vyfic! Oscarový režisér James Cameron, který má na kontě takové filmové trháky jako Titanic či Vetřelec, se vrací zpět na filmové pole s unikátním 3D projektem Avatar. Asistovat mu bude americká komedie Vyfič!, kde se režisérské taktovky ujala Drew Barrymore.

Vyfič! (Whip It, USA, 2009)

Zdroj: hce.cz

Zdroj: hce.cz

Bliss žije v americké maloměstě kdesi v Texasu a její život je tak nějak nudný, navíc ji její matka neustále nutí se zúčastnit soutěže krásy. Jenže vše se mění ve chvíli, kdy se dostává do kontaktu s kolečkovými bruslemi a jejím jediným snem je tak dostat se do špičkové bruslařské ligy.

Žánr: Komedie / Drama

Režie: Drew Barrymore

Scénář: Shauna Cross

Kamera: Robert D. Yeoman

Hudba: The Section Quartet

Hrají: Ellen Page, Kristen Wiig, Drew Barrymore, Juliette Lewis, Zoe Bell, Ari Graynor, Alia Shawkat, Marcia Gay Harden, Daniel Stern, Jimmy Fallon ad.

Délka filmu: 111 min.

Avatar (Avatar, USA, 2009)

Zdroj: bontonfilm.cz

Zdroj: bontonfilm.cz

Na nově objevenou planetu Pandora je vyslána průzkumná mise, která na této planetě nalezne velmi cenný minerál nevyčíslitelné hodnoty. Mise se zúčastní i od pasů dolů paralyzovaný Jake Sully, který si mezi obyvateli planety Pandory našel své místo. Jenže místní obyvatelé se nechtějí nechat kolonizovat a dochází proto k tvrdému střetu. A na Jakovi je, na kterou stranu se přikloní, neboť tato bitva bude rozhodovat o dalším vývoji celého světa.

Žánr: Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

Režie: James Cameron
Scénář:
James Cameron

Kamera: Mauro Fiore

Hudba: James Horner

Hrají: Sam Worthington, Sigourney Weaver, Michelle Rodriguez, Giovanni Ribisi, Zoe Saldana, Joel Moore, Wes Studi, Laz Alonso, CCH Pounder, Stephen Lang ad.

Délka filmu: 150 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Vyfič!, Avatar