Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Voda pro slony, Tvůj snoubenec, můj milenec nebo Tetro

Eliška Nová

Eliška Nová

12. 5. 2011

!Nové filmy v kinech od 12. května!Nový snímek s hvězdou Stmívání Robertem Pattinsonem Voda pro slony, romantická komedie s Kate Hudson Tvůj snoubenec, můj milenec, upíří film Kazatel, drama od Francise Forda Coppoly Tetro a dokument o streetartovém umění Banksy: Exit Through the Giftshop. Topzine.cz vám přináší filmové novinky tohoto týdne.

Voda pro slony (USA, 2011)

Voda pro slony, Zdroj: Bontonfilm

Robert Pattinson, Reese Witherspoon, Christoph Waltz a slonice Rosie v cirkusové romanci ze 30. let. Příběh vyprávěný starým Jacobem Jankowskim, který po smrti svých rodičů odešel ze závěrečné zkoušky na veterině a nakonec skončil u cirkusu. Tam se zamiluje do manželky principála, ale také do nového cirkusového přírůstku, slonice Rosie, která zpočátku vůbec neposlouchá. A cirkus číslo s Rosie kvůli úpadku nutně potřebuje.

Žánr: Romantický

Režie: Francis Lawrence

Scénář: Richard La Gravenese

Hudba: James Newton Howard

Hrají: Reese Witherspoon, Robert Pattinson, Christoph Waltz, Paul Schneider, Hal Holbrook

Délka filmu: 121 min

Tvůj snoubenec, můj milenec (USA, 2011)

Tvůj snoubenec, můj milenec, Zdroj: H. C. E.

Romantická komedie stavějící na klasice. Klade si totiž otázku: Co je víc? Láska nebo přátelství? Rachel (Ginnifer Goodwin) je třicet, má skvělou práci, ale něco jí přeci jen chybí. Cítí se osamělá. S tím rozhodně nemá problém její kamarádka Darcy (Kate Hudson), která je zasnoubená. Rachel se ale jednoho dne probudí vedle Dexe (Colin Egglesfield), snoubence Darcy. Jak se zdá, Dex je pro ni něco víc než jen přítel.

Žánr: Romantický/Komedie/Drama

Režie: Luke Greenfield

Scénář: Jennie Snyder

Hudba: Alex Wurman

Hrají: Kate Hudson, Ginnifer Goodwin, Colin Egglesfield

Délka filmu: 110 min

Kazatel (USA, 2011)

Kazatel, Zdroj: Falcon

Na plátna českých kin se v novém filmu Kazatel vynoří upíři. Lidstvo s nimi bojovalo po staletí, až se jim konečně podařilo pár posledních z nich izolovat. Kdysi vytrénovaní zabijáci upírů – Kazatelé – nyní žijí na okraji společnosti. Při jednom upířím útoku unesou neteř jednomu takovému Kazateli, a ten se ji rozhodne zachránit. A protože k tomu nedostane povolení, vydává se za ní spolu s jejím přítelem a Kazatelkou s nadlidskými bojovými schopnostmi na vlastní pěst.

Žánr: Akční/Horor/Thriller/Sci-Fi

Režie: Scott Stewart

Scénář: Cory Goodman, Scott Stewart

Hudba: Osvaldo Golijov

Hrají: Paul Bettany, Cam Gigandet, Maggie Q, Karl Urban, Stephen Moyer, Lily Collins, Christopher Plummer, Mädchen Amick, Brad Dourif

Délka filmu: 87 min

Tetro (USA/Argentina/Španělsko/Itálie, 2009)

Tetro, Zdroj: H. C. E.

Snímek Tetro měl premiéru již v roce 2009, do české distribuce se dostává až letos. Drama režíroval Francis Ford Coppola, který má na svém kontě známého Kmotra. Film točený převážně černobíle s barevnými výpravami do minulosti vypráví o dvou bratrech. Bennie se vydává najít svého zmizelého staršího bratra do Buenos Aires. Tady se totiž usadil s jistou Mexičankou a začal si říkat Tetro.

Žánr: Drama

Režie: Francis Ford Coppola

Scénář: Francis Ford Coppola

Hudba: Christopher Young

Hrají: Vincent Gallo, Alden Ehrenreich, Maribel Verdú

Délka filmu: 127 min

Banksy: Exit Through the Giftshop (USA / Velká Británie, 2010)

Bansky: Exit Through the Giftshop, Zdroj: AČFK

Snímek, který má českou premiéru již v úterý, je mystifikačním dokumentem o street art scéně. Za sebou má již nominaci na Oscara za nejlepší dokument. Stojí za ním streetartista a graffiti writer Banksy. Francouzský majitel obchodu Tonny Guetta ve filmu po Banksym pátrá a posléze se rozhodne stát se také kultovním umělcem.

Žánr: Dokumentární/Komedie

Režie: Banksy

Hudba: Geoff Barrow, Roni Size

Hrají: Banksy, Thierry Guetta, Space Invader, Jay Leno, Joshua Levine, Swoon, Zeus

Délka filmu: 87 min

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Voda pro slony, Tvůj snoubenec, můj milenec nebo Tetro