Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Vnitřní poušť, Únos vlaku 1 2 3, Rozervaná objetí a další

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

31. 8. 2009

Vánoční příběhPříběh nešťastné lásky, žárlivosti a zrady vypraví ve svém novém filmu režisér Pedro Almodóvar, ve kterém ztvárnila hlavní roli Penélope Cruz. Do kin zavítají i dva mexické filmy Vnitřní poušť a Sin Nombre. Adrenalin do krve nažene Denzel Washington a jeho protihráč John Travolta ve snímeku Únos vlaku 1 2 3.

Vánoční příběh (Un conte de Noël, Francie, 2008)

Do severofrancouzského Roubaix přijíždějí k rodičům na návštěvu jejich již dospělé děti, aby zde s nimi společně oslavily vánoční svátky. Pod vlivem matčiny nemoci, spojené s hledáním vhodného dárce kostní dřeně, ožívají vzájemné ambivalence, rodinná tajemství i tragédie

Žánr: Komedie / Drama

Režie: Arnaud Desplechin
Scénář:
Arnaud Desplechin

Kamera: Grégoire Hetzel

Hudba: Eric Gautier

Hrají: Catherine Deneuve, Jean – Paul Roussillon, Anne Consigny, Mathieu Amalric, Melvil Poupaud, Hippolyte Girardot, Emmanuelle Devos, Chiara Mastroianni ad.

Délka filmu: 150 min.

Vnitřní poušť (Desierto adentro, Mexiko, 2008)

Zdroj: nfa.cz
Zdroj: nfa.cz

Filmová sága, zobrazující na pozadí politicko-náboženského konfliktu příběh o domnělém rodinném prokletí. Elías, který se provinil proti bohu, očekává odplatu v podobě předčasné smrti jeho osmi dětí. Aby odvrátil nepřízeň osudu rozhodně se podřídit svůj život výstavbě kostela. Příběh je vyprávěný očima Elíasova nejmladšího neduživého syna Aureliana, který rodinnou ságu zachycuje prostřednictvím kreseb.

Žánr: Drama

Režie: Rodrigo Plá
Scénář:
Laura Santullo, Rodrigo Plá

Kamera: Serguei Saldívar Tanaka

Hudba: Jacobo Lieberman, Leonardo Heiblum

Hrají: Diego Cataño, Mario Zaragoza, Memo Dorantes, Eileen Yañez, Luis Fernando Peña, Jimena Ayala ad.

Délka filmu: 112 min.

Únos vlaku 1 2 3 (The Taking of Pelham 1 2 3, USA / Velká Británie, 2009)

Zdroj: falcon.cz
Zdroj: falcon.cz

Ozbrojení muži v čele se zločincem Ryderem unesou vlak v newyorském metru a požadují do hodiny vysoké výkupné, jinak začnou popravovat cestující. Jeho plány se však snaží zmařit Walter Garbers, který je dispečerem metra a díky svým znalostem systému podzemní dopravy se pokusí o nemožné a to vyhrát nad Ryderem. Je tu však ještě jedna otázka, na kterou Walter nezná odpověď. Jak se chtějí zločinci bezpečně dostat z metra ven.

Žánr: Krimi / Thriller / Drama

Režie: Tony Scott
Scénář:
Brian Helgeland

Kamera: Tobias Schliessler ASC

Hudba: Harry Gregson-Williams

Hrají: Denzel Washington, John Travolta, James Gandolfini, Jason Butler Harner, Luis Guzmán, John Turturro, Ramon Rodriguez, Michael Rispoli, Tonye Patano ad.

Délka filmu: 121 min.

Rozervaná objetí (Los abrazos rotos, Španělsko, 2009)

Zdroj: hce.cz
Zdroj: hce.cz

Kdysi se jmenoval Mateo Blanco, ale jeho dosavadní život i jméno se změnilo ve chvíli, kdy prodělal těžkou autonehodu, při níž ztratil nejen zrak, ale i ženu svého života. Nyní si říká Harry, o kterého se stará oddaná produkční a její syn Diego. A i když svou minulost vymazal ze svého života, přesto se však objeví na povrchu v okamžiku, kdy se stane Diegovi nehoda a Harry se o něj pečuje. Během dlouhých nocí mu totiž začne vyprávět svůj příběh.

Žánr: Drama / Thriller

Režie: Pedro Almodóvar
Scénář:
Pedro Almodóvar

Kamera: Rodrigo Prieto

Hudba: Alberto Iglesias

Hrají: Penélope Cruz, Blanca Portillo, Lluís Homar, José Luis Gómez, Tamar Novas, Rubén Ochandiano, Lola Dueńas, Asier Etxeandia, Ángela Molina, Chus Lampreave ad.

Délka filmu: 129 min.

Muž na laně (Man on Wire, Velká Británie, 2008)

Zdroj: acfk.cz
Zdroj: acfk.cz

Dokument  zachycující 35 let staré dobrodružství, které se odehrálo díky Francouzovi Philippovi Petiti, který se odhodlal nezákonně projít po laně natažené mezi neworskými dvojčaty, tehdy nejvyššími budovami světa. Ihned po svém představení byl Philippe zatčen a uzavřen do vězení. V dokumentu jsou zachyceny vzpomínky samotného Philippa Petita a jeho kolegů, kteří pomohli vytvořit neuvěřitelné představení, které se stalo „uměleckým zločinem století.“

Žánr: Dokumentární

Režie: James Marsh
Scénář:
Philippe Petit

Kamera: Igor Martinovic

Hudba: Joshua Ralph

Hrají: Philippe Petit, Jean François Heckel, Jean-Louis Blondeau, Annie Allix, David Foreman

Délka filmu: 90 min.

Sin Nombre (Sin Nombre, Mexiko / USA, 2009)

Zdroj: bontonfilm.cz
Zdroj: bontonfilm.cz

Sedmnáctiletý Casper patří k mexickému pouličnímu gangu Mara Salvatrucha, který mu nahrazuje jeho rodinu, avšak i přesto má Casper problém zapadnout do zločineckého řádu. Osudová náhoda jej svede dohromady se stejně starou Sayrou, která se spolu s otcem a strýcem snaží přejet na střeše vlaku z rodného Hondurasu přes Mexiko do vysněných USA. Casper se jí snaží pomoci i přes nebezpečí, které mu hrozí prostřednictvím gangu.

Žánr: Krimi / Drama / Thriller

Režie: Cary Joji Fukunaga
Scénář:
Cary Joji Fukunaga

Kamera: Adriano Goldman

Hudba: Marcelo Zarvos

Hrají: Paulina Gaitan, Edgar Flores, Kristyan Ferrer, Tenoch Huerta Mejía, Diana García, Luis Fernando Peña a Héctor Jiménez

Délka filmu: 96 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Vnitřní poušť, Únos vlaku 1 2 3, Rozervaná objetí a další