Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Veřejní nepřátelé, T.M.A, Wrestler, Dobře placená procházka

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

6. 7. 2009

Na plátna kin se vrací čeští klasici Juraj Herz s psychologickým hororem T.M.A. a Miloš Forman s filmovým zpracováním divadelní hry Dobře placená procházka. Program kin dále nabídne filmy Veřejní nepřátelé zachycující řádění gangstera Dillingera a zápasícího Wrestlera.

Veřejní nepřátelé (Public Enemies, USA, 2009)

Světoznámý gangster John  Dillinger se svou partou vykrádal během období hospodářské krize banky, přičemž měl na své straně i širokou podporu veřejnosti, která v něm viděla novodobého Robina Hooda, neboť trestal ty, kdo krizi zavinili. Jenže na druhé straně je považován za zločince, a proto je na jeho dopadení nasazen zkušený federální agent Purvise, který má jasné rozkazy  a to Dillinga dostat za jakoukoliv cenu. I třeba mrtvého.

Žánr: Krimi / Drama

Režie: Michael Mann
Scénář:
Michael Mann, Ronan Bennett

Kamera: Dante Spinotti
Hudba:
John Debney

Hrají: Johnny Depp, Christian Bale, Channing Tatum, Emilie de Ravin, Leelee Sobieski, Billy Crudup, David Wenham, Giovanni Ribisi, Marion Cotillard, Rory Cochrane ad.

Délka filmu: 140 min.

Fotky z filmu Veřejní nepřátelé si můžete prohlédnout u nás.

T.M.A. (Horor, Česká republika, 2009)

Rockový hudebník a výtvarník Marek se rozhodne opustit ruch velkoměsta a najít klid v opuštěném domě na samotě, kde prožil své dětství. Jenže to ještě netuší, že dům v sobě skrývá mnohá tajemství, které jsou spjaty jak s dávnou minulostí týkající se nacistické okupace, tak i s jeho dětstvím. Marek tak postupně odhaluje pozadí děsivých tragédií, jež se v domě kdysi odehrály.

Žánr: Horor
Režie: Juraj Herz
Scénář: Juraj Herz, Martin Němec
Kamera:
Jiří Macháně

Hudba: Martin Němec

Hrají: Ivan Franěk, Lenka Krobotová, Michal Dlouhý, Andrej Hryc, Zuzana Kronerová, Malgorzata Kozuchowska, Bořík Procházka, Dagmar Součková, Tereza Němcová ad.

Délka filmu: 93 min.

Wrestler (The Wrestler, USA, 2008)

Randy „The Ram“ Robinson, býval v 80. letech slavný wrestler,  jenže po infarktu musel odejít do důchodu. Jeho vášeň však pro bojové klání nevyhasla, a když se mu naskytne šance se dostat opět do ringu, neváhá a nabídku přijmá. Jako první zápas ho však čeká zúčtování proti jeho dřívějšímu rivalovi.

Žánr: Sportovní / Drama

Režie: Darren Aronofsky
Scénář:
Dito Montiel, Robert Munic

Kamera: Stefan Czapsky
Hudba:
Jonathan Elias, David Wittman

Hrají: Mickey Rourke, Marisa Tomei, Evan Rachel Wood, Mark Margolis, Wass Stevens, Judah Friedlander, Ajay Naidu, Bernadette Penotti

Délka filmu: 115 min.

Dobře placená procházka (Česká republika, 2009)

Mladý manželský pár Uli a Vanilka se právě rozvádí a jejich stísněnou atmosféru naruší nejen advokát, který přichází manžele poučit o rozvodovém řízení, ale i listonoš, který přichází ze zásadním telegramem, který všem zúčastněným zamotá jejich život.

Žánr: Hudební (divadelní představení)

Režie: Miloš Forman
Scénář:
Jiří Suchý

Kamera: Jan Malíř
Hudba:
Marko Ivanović

Hrají: Jiří Suchý, Dáša Zázvůková, Petr Stach, Petr Píša, Tereza Hálová

Délka filmu: 85 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Veřejní nepřátelé, T.M.A, Wrestler, Dobře placená procházka