Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Vejdi do prázdna, Kouzelná chůva a Velký třesk, Český mír, Kick-Ass

Iva Ondrůšová

Iva Ondrůšová

4. 5. 2010

Sliby, chyby. O tom, že je to skutečně pravda, se přesvědčí hlavní hrdina snímku Vejdi do prázdna, který se odehrává v atraktivním prostředí tokijských nočních klubů. Když se začne hroutit vlastní rodina, je nejlepší zavolat expertku, která dokáže nepředstavitelné věci. Tak jako ve filmu Kouzelná chůva a Velký třesk. A jak vypadá český mír, to prozradí Vít Klusák a Filip Remunda.

Vejdi do prázdna (Enter the Void, Francie / Itálie / Německo, 2009)

Vejdi do prázdna Zdroj: artcam.cz

Sourozenci Oskar a Linda jsou od sebe rozděleni ve chvíli, kdy jejich rodiče nepřežijí tragickou autonehodu. Osud je však zase spojil a oba si slíbili, že už se nikdy neopustí a zůstanou při sobě. Jenže ani jeden z nich nepočítal s jednou okolností, na kterou nikdo nemá vliv, a to je smrt. Oskar, který je zastřelen, však nemůže odejít z tohoto světa, neboť slib, který dal, musí dodržet.

Žánr: Drama

Režie: Gaspar Noé

Scénář: Gaspar Noé

Kamera: Benoît Debie

Hudba: Thomas Bangalter

Hrají: Nathaniel Brown, Paz de la Huerta, Marina Stone

Délka filmu: 140 min.

Kouzelná chůva a Velký třesk (Nanny McPhee and the Big Bang, Velká Británie / USA / Francie, 2010)

Kouzelná chůva a Velký třesk Zdroj: bontonfilm.cz

Paní Greenová zůstala na všechno sama. Kromě toho, že se musí starat o své tři uhádané děti, ji přibyly další starosti, se kterými jí může pomoci jen jeden člověk. Přesněji kouzelná chůva Nanny McPhee. Ta bude muset vydat všechny síly, aby zachránila nejen zdravý rozum jedné farmářky, ale navíc i její střechu nad hlavou.

Žánr: Komedie / Fantasy / Rodinný

Režie: Susanna White

Scénář: Emma Thompson

Kamera: Mike Eley

Hudba: James Newton Howard

Hrají: Ralph Fiennes, Maggie Gyllenhaal, Emma Thompson, Maggie Smith, Rhys Ifans, Asa Butterfield, Bill Bailey, Nonso Anozie, Katy Brand, Sinead Matthews

Délka filmu: 109 min.

Český mír (Česko, 2010)

Český mír Zdroj: bontonfilm.cz

Film o české občanské, mediální a politické válce, v níž se svedla bitva o americký radar v Brdech. Autoři film Český mír ambiciózně nazývají portrétem české společnosti 20 let od sametové revoluce.

Žánr: Dokumentární / Komedie

Režie: Vít Klusák, Filip Remunda

Scénář: Vít Klusák, Filip Remunda

Kamera: Vít Klusák

Hudba: MIDI LIDI

Hrají: George W. Bush, Barack Obama, Slavoj Žižek, Ivan Martin Jirous, Václav Moravec, Jan Vyčítal, Miloš Zeman, Ladislav Smoljak, Jiří Lábus, Tomáš Töpfer.

Délka filmu: 108 min.

Kick-Ass (Kick-Ass, USA / Velká Británie, 2010)

Kick-Ass Zdroj: bioscop.cz

Dave, který je mezi svými vrstevníky požadován za outsidera, má právě toho dost a je rozhodnut jednat. Jenže k tomu zvolil zcela netradiční postup. Pod vlivem komiksu se totiž rozhodne stát novým superhrdinou. Bohužel mu k tomu ale chybí důležitý předpoklad – nadpřirozené schopnosti.

Žánr: Akční / Komedie / Drama

Režie: Matthew Vaughn

Scénář: Jane Goldman, Matthew Vaughn

Kamera: Ben Davis

Hudba: Ilan Eshkeri

Hrají: Aaron Johnson, Nicolas Cage, Christopher Mintz – Plasse, Mark Strong, Lyndsy Fonseca, Xander Berkeley, Clark Duke, Chloe Moretz ad.

Délka filmu: 106 min.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Vejdi do prázdna, Kouzelná chůva a Velký třesk, Český mír, Kick-Ass